Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
zz_stefanov - майстор
съб апр 03, 2021 9:24 amky-kyy написа:
Слагай по етажите такива...мани тия стълбищни автомати

Изображение
+1 но и за тях трябва някой да пусне постоянно фаза, но за по лесно може и нова тема в форума. :)
ky-kyy - майстор
съб апр 03, 2021 9:40 amzz_stefanov написа:

+1 но и за тях трябва някой да пусне постоянно фаза, но за по лесно може и нова тема в форума. :)
Че тя си е пусната. Просто я откача от релето и я закача на бушона :)
Kiril8305 - специалист
На всички които се опитаха да ми помогнат съм им благодарен.
За всички останали :
Днес дойде компетентен "Пръч" чеса се половин час зад ухото , каза , че таймер релето е вързано вярно, но така и не успя да установи защо стълбищното не ще да светне.
Живи и здрави бъдете.
ky-kyy - майстор
съб апр 03, 2021 3:15 pmKiril8305 написа:
На всички които се опитаха да ми помогнат съм им благодарен.
За всички останали :
Днес дойде компетентен "Пръч" чеса се половин час зад ухото , каза , че таймер релето е вързано вярно, но така и не успя да установи защо стълбищното не ще да светне.
Живи и здрави бъдете.
Не го знам тоя пръч, къде се е чесал, ама таз работа само с чесане, няма да стане...Предполагам, че имаш заседнал бутон, щом първото реле не е изключвало, но може да е заседнал и контактора...Първо разцъкай котвата на контактора, ако се движи добре, може да преместиш жиците на други болтчета. Ако всичко е нормално, би трябвало като натиснеш с нещо котвата, лампите да светнат, ако светнат, прегледай бутоните. На краищата на жиците бутоните сложи мултицет на проверка на верига, ако пищи, значи имаш заял бутон, ако не пищи, натисни един бутон и трябва да писне. Ако не писне и при натиснат бутон, тръгваш по кутиите и ще търсиш къде е прегоряло. Когато всичко е наред, по схемичката на релето навързваш фаза, нука, бутоните, извода на фазата за бобинката на контактора и те така...

ПП Не забравяй, да свалиш предпазителя, като пипаш!!!!
ПП2 Пак напомням, че по-добрия вариант е, да заебеш тия релета и да поставиш лампи с датчици.
krasi92 - майстор
Па като си опукал шваизера какво очакваш. И пръча се е намесил компетентно. Сега заради некои специалист всички във входа ще са на тъмно. По принцип така им се пада щом си блокират бутоните. Сега търси компетентен овен може тои да възкреси релето.
mika - специалист
съб апр 03, 2021 3:15 pmKiril8305 написа:
Днес дойде компетентен "Пръч" чеса се половин час зад ухото ...
И какво излиза, щом компетентния се е справил със същия успех като Вас ... значи и Вие сте компетентен, нали така?
Дерзайте!
lyubohar - майстор
Бях домоуправител 25години.
Всичко във входа оправях сам,освен боядисването му.
Много често отказваше стълбищния автомат-АСЕ5.
Ремонта беше намиране на блокиралия бутон,смяна на бушончето,или свиване на контактите на гнездото му.
Накрая го свалих и ги припоих наново и спря да го прави този номер.
Имаше идея да наемем фирма за домоуправител.
Цената за почистването беше поносима,но ако нещо се повреди
само за оглед искаха по 30лв.на посещение.Отделно ремонта.
И те си наемаха фирма.
Значи аз съм оправял автомата за тези години поне 20 пъти.По 30лв.!!!
А бушончето-стотинки.
Това ги отказа комшиите.
Освен това стига сте пращали към майстори!Форумът е НАПРАВИ СИ САМ!
Ако някой иска да вика майстори няма да пише тук.
Ако пък някой се има за майстор и много разбиращ-има други форуми.
zz_stefanov - майстор
Така си е, направи си сам е. Но човек като не вдява материята тук ли ще я научи.
Зададохме му въпроси с които да си обвържем съветите, той ни разказва на неуспешните опити пръча разбирач.
Kiril8305 - специалист
нед апр 04, 2021 4:23 pmlyubohar написа:
Бях домоуправител 25години.
Всичко във входа оправях сам,освен боядисването му.
Много често отказваше стълбищния автомат-АСЕ5.
Ремонта беше намиране на блокиралия бутон,смяна на бушончето,или свиване на контактите на гнездото му.
Накрая го свалих и ги припоих наново и спря да го прави този номер.
Имаше идея да наемем фирма за домоуправител.
Цената за почистването беше поносима,но ако нещо се повреди
само за оглед искаха по 30лв.на посещение.Отделно ремонта.
И те си наемаха фирма.
Значи аз съм оправял автомата за тези години поне 20 пъти.По 30лв.!!!
А бушончето-стотинки.
Това ги отказа комшиите.
Освен това стига сте пращали към майстори!Форумът е НАПРАВИ СИ САМ!
Ако някой иска да вика майстори няма да пише тук.
Ако пък някой се има за майстор и много разбиращ-има други форуми.
Благодаря за разбирането и подкрепата.
Последна промяна от Kiril8305 на нед апр 04, 2021 5:46 pm, променено общо 1 път.
ky-kyy - майстор
Кириле, или както там ти е името....Мислех, да си го преместя от единия крачол в другия, ама честно си признавам, че страшно се издразних затова, че в прав текст ми тегли една майна....Най малкото, че загубих няколко минути от свободното време за да ти дам някакви насоки. Пак си прочетох мнението, но никъде не видях и дума в която да се правя на велик, даже напротив. Бях готов да се включа със съвети, какво и как да направиш, но явно и ти като пръча се почесваш къде не те сърби и чакаш някой с магическа пръчка да ти реши проблема...Е, то най вероятно ще е нещо дребно, което се отстранява за секунди, със завиване на правилното болтче на правилната жичка, ама така от разстояние, няма как да стане. Затова ти написах какво да направиш, за да добием някаква представа, но ти пък си ни тегли една и си помпаш самочуствието с некъв си там.....

Ай, спирам да се занимавам....Зимай поялника и бушонче за стинки и се радвай на това, колко си успешен :)

Тема "Проблем със стълбищно осветление" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: