• 1
  • 2
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
kozl - майстор
М-у другото и аз в неделя загорях като контакт на некъв басейн.
И като пущаш таквиз хуморни искри очаквай ДТЗ (Да Те Земем) на мезе.
Мисла си, че загорялото е от късо съединение и ДТЗ-то е комбинирано с АП :?
shadow__01 - майстор
чет апр 15, 2021 3:17 pmvsterev написа:
...вчера заради силния вятър измерих напрежение от 270 вола...
Или мултиметъра е от магазина за левче и е струвал цели 5лв. или ако не е от левчето батерията му е слаба. Трудно ще пуснат 270V.
Как вятъра влияе на напрежението също не е ясно.
Всъщност е възможно при голям дисбаланс на фазите от трансформатора или сериозна утечка по преносната мрежа между две фази, да се появят такива стойности на напрежението. Но това е много рядко срещано и предимно по села със много стара преносна мрежа.
krasi92 - майстор
Или ако се препитат жиците.Не е нещо невиждано
vsterev - специалист
Напротив живея на сели и си напълно нормално при по силен вятър да се преплетат жиците, комшията има изключвател от високо напрежение и каза, че при вятър заради свръх напрежение започва да му става цвето-музика, няколко пъти сме викали ЧЕЗ, но те само казват купете си защита от свръхнапрежение, друго не можем да направим, даже преди около месец ги извикахме и пред нас измериха напрежение от порядъка на 270 волта при вятър, което явно означава, че проблем има.
kuger - майстор
пон апр 26, 2021 1:10 pmvsterev написа:
Напротив живея на сели и си напълно нормално при по силен вятър да се преплетат жиците, комшията има изключвател от високо напрежение и каза, че при вятър заради свръх напрежение започва да му става цвето-музика, няколко пъти сме викали ЧЕЗ, но те само казват купете си защита от свръхнапрежение, друго не можем да направим, даже преди около месец ги извикахме и пред нас измериха напрежение от порядъка на 270 волта при вятър, което явно означава, че проблем има.
Тея леваци ги извикайте да ви оправят нулата, не да се оправдават с вятъра!
ESPACE - майстор
пон апр 26, 2021 2:21 pmkuger написа:
Тея леваци ги извикайте да ви оправят нулата, не да се оправдават с вятъра!
:thumbs:
krasi92 - майстор
Вятър ги вее на бяла кобила.Като живееш на село и има вятър и дъжд ток няма.Очакваите скоро и коги грее слънце да няма ток.Все пак това са природни бедствия.Аз бих бутнал един два стълба по трасето та като се наклонят да се опнат жиците
  • 1
  • 2

Тема "загорял контакт" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: