• 1
  • 2
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
vsterev - специалист
Здравейте,
имам следния проблем, днес тока на едната фаза на село беше много непостоянен от 220 до 270 волта.
Не знам дали поради тази причина, но контакта в гаража от който вземам ток за ролетната гаражна врата изпуши и се включи дефектно токовота защита. Кабелите в контакта бяха черни и нагорели а щепсела и кабела около него горещи. Поправих контакта отново го сложих, исках да проверя дали не е изгорял електромотора на щората оказа се че работи, но при изкарването на щепсела присветна искра на заземяването на контакта, възможно ли е да има проблем в електромотора, нормално ли е да дава изкра при включване или изключване на палчето на заземяването, възможно ли е заради високото напрежение да е изгоряло нещо в двигателя на щората и той да подава нашрежение по заземяването ? питам защото не ми е ясно и сега съм изключил въобще щората.
iliya_i - майстор
То само като прочетеш "загорял контакт" и се замисляш има ли смисъл да се отговаря. И контакт не се "пооправя",а се сменя.
vsterev - специалист
преди малко обърка щепсел с контакт ремонтирах щепсела, а не контакта, искрата я даде когато изваждах щепсела от контакта исри заземяването
Andri01 - майстор
Двигателите на "щорите" са на 24 или 48в.,в зависимост на коя фирма е. Така,че едва ли е от него
krasi92 - майстор
За да дефектира мотора от високо напрежение той трябва да работи в момента когато го атакуват силните електрони. По скоро е заминало управлението на мотора. Контакта се подменя с нов а също и щепсела. Кабелите по преценка. Ако се е потопила изолацията се сменя и кабела.
fbr - майстор
ср апр 14, 2021 8:25 pmiliya_i написа:
То само като прочетеш "загорял контакт" и се замисляш има ли смисъл да се отговаря.
Сори. Искаше ти се да е загоряла контактна, нали.
hidrazin - майстор
За загоряло ...

Прикачен файл:
загоряло.jpg
загоряло.jpg (27.15 KиБ) Видяна 1526 пъти

За отпушване на канали (като например Суецкия канал) това:

Прикачен файл:
За Суецки канал.jpg
За Суецки канал.jpg (43.53 KиБ) Видяна 1526 пъти

:partyman:
moimoimoi - майстор
провери дали е заземен контакта
възможно е майсторите от енергодружеството да са разменили фаза с нула
zz_stefanov - майстор
Последно след като 'работи' и не пада ДТЗ, тая искричка, която си наблюдавал (един господ знае дали е точно от заземителните пластини) какво те притеснява.

Всъщност, какво пишем, като не даваш признаци, че го четеш.
vsterev - специалист
Напротив чета, ядосах се на подигравките с препратите, все пак смятам, че тук е място където мога да задавам въпроси.
Да при изключването видях искра, но ДТЗ не изключи, за разлика от преди това където го направи, но тогава и кабелите си бяха горещи. След като разглобих щепсела забелязах, че кабела на нулата си беше стопил изолацията но само в тази част, която е след обтегача на щепсела - металната скоба, не изключвам варианта техника който го е правил да го е натегнал силно и да е прерязал изолацията, но тогава въпроса е как е издържало така дълго време - поне 2 месеца от както е сложена щората, вчера заради силния вятър измерих напрежение от 270 вола, възможно ли е при по високото напрежение самите кабели, ако са били компроментирани да са сдали багажа.
  • 1
  • 2

Тема "загорял контакт" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: