Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
МаяАсенова - помощник
Здравейте,имам теч от хладилника и по точно от вратата на хладилника.Забърсвам отдолу за да видя от къде е теча никъде не е мокро и не мога да разбере от къде прикапва.Сложих една салфетка под вратата на хладилника снощи и чак тази сутрин по някое време е капнало,има силна задушаваща миризма.Не мога да разбера от къде идва този теч от вратата на хладилника и се притеснявам защото това което изтича и мирише много силно.Да викам ли майстор или да сменям направо хладилника.Ако някой има идея какво може да е,нека да сподели.
kuger - майстор
Първо провери да не е запушена дренажната тръба /идва от охладителната пита, би трябвало там да има водосъбирател, и отива в съд над компресора/.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
пет апр 16, 2021 12:49 pmkuger написа:
Първо провери да не е запушена дренажната тръба /идва от охладителната пита, би трябвало там да има водосъбирател, и отива в съд над компресора/.
Как оттам ще иде до вратата?


Какъв е хладилникът? Каква е миризмата? Уплътнението в какво състояние е?
kuger - майстор
пет апр 16, 2021 1:12 pmn_a написа:
Как оттам ще иде до вратата?
Какъв е хладилникът? Каква е миризмата? Уплътнението в какво състояние е?
Ами като няма къде да иде .....
krasi92 - майстор
Хладилника има ли си марка. Годинки.
МаяАсенова - помощник
пет апр 16, 2021 4:11 pmkrasi92 написа:
Хладилника има ли си марка. Годинки.
Открих от къде идва теча,всъщност не е било от хладилника,а от магнит,в който има течност и се е пукнало.Мирише ужасно,направо на отрова.Заради един магнит щях да извикам майстор,който щеше да ме обрули незнайно колко и даже се бях замислила за нов хладилник. #-o
hidrazin - майстор
Ми не знам от къде тръгна тая простотия да си кичат хладилниците с малоумни боклуци но си е тъпо.
:partyman:
kozl - майстор
Ми кат се огледам в кухнята нема по-подходящо, големо и метално дето да приема магнити.
След ремонта на кухнята излъсках тенекиите на хладилника с паста 3М и станаха като на нов хладилник и никви магнити вече по него. Само дръжките пластмасени и пожълтели не можах да излъскам като нови :-D
А да от едната страна, до която се опира микровълновата залепих фолио с десен като гърба на кухнята и тва, защото точно от тази страна оригиналната боя некакси омекна и при третиране с препарати изчезна и отдолу се показа поцинкована ламарина.
Със същите препарати са третирани и другите стени, но там боята устоя. Дали нещо микровълновата е причина :?
krasi92 - майстор
Радиовълните на микровелето са виновни.

Тема "Теч от хладилник" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: