Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
nikolov333 - майстор
Дискусията е изключително инересна, но едва ли може да се направят правилни изводи без тестово обурудване.
iliya_i - майстор
ср апр 21, 2021 10:00 pmnikolov333 написа:
Дискусията е изключително инересна.....
Абе вие у вас колко често правите късо, та се мъчите с такива тежки кахъри :?
То при късо и витловите предпазители вършат работа, ама са малко по-бавни от крива С.
Но като за един път на 5 - 10 години се преживява и да изключи главния АП при електромера.
nikolov333 - майстор
В ежедневието късото не е често срещано, но по време на ремонт и строителство Е. :-D
iliya_i - майстор
ср апр 21, 2021 10:35 pmnikolov333 написа:
В ежедневието късото не е често срещано, но по време на ремонт и строителство Е. :-D
Е ти не си бараш инсталацията всеки ден. Първоначалните 2 - 3 грешки се преживяват.
kozl - майстор
чет апр 22, 2021 8:25 amiliya_i написа:
ср апр 21, 2021 10:35 pmnikolov333 написа:
В ежедневието късото не е често срещано, но по време на ремонт и строителство Е. :-D
Е ти не си бараш инсталацията всеки ден. Първоначалните 2 - 3 грешки се преживяват.
Ма мен ме търсат за ключове от ГЕТ всеки ден по неколко пъти :lachtot:
Ей тука са изхфърлих хиперболично де :igitt:
iliya_i - майстор
чет апр 22, 2021 8:32 amkozl написа:
чет апр 22, 2021 8:25 amiliya_i написа:
ср апр 21, 2021 10:35 pmnikolov333 написа:
В ежедневието късото не е често срещано, но по време на ремонт и строителство Е. :-D
Е ти не си бараш инсталацията всеки ден. Първоначалните 2 - 3 грешки се преживяват.
Ма мен ме търсат за ключове от ГЕТ всеки ден по неколко пъти :lachtot:
Ей тука са изхфърлих хиперболично де :igitt:
Б.х ти маниаците сте се събрали във вашия блок. Аз последно не помня, кога се е случило късо в къщи. А да - при монтаж на климатик преди 7-8 години инсталатора му уцели с перворатора захранващия кабел :-D . Ама това си беше инцидент.
kozl - майстор
Скорошна случка с предпазител крива В - главен в апартаментното табло. Все си мислех, че съм монтирал 50А, но всъщност е 63А на Шнайдер multi 9.
Та пада от миялната по некое време след начало приграма. Съмненията ми са, че е окъсил нагревателя на миялната, но сега нямам време да се занимавам с нея.
Въпросът е защо на кръга дето е захранена миялната, предпазител 32А не пада, а пада само главния в ап.табло 63А с кривата В :?
Мое би късото е некво непълно късо и товари над 63 А, а кривите С не реагират или този 63А крива В изключва на по-малък от обявения ток :?
Този на кръга 32А е от времето на 2000 година и е Multin 9, крива С.
В влектромерното табло е също Multin 9 63А, крива С.
krasi92 - майстор
Пак миялната :lol: :lol: :lol:. Известно време не беше се обаждала. Крива В изключва преди крива С. Сменяй всички с крива В и ще изключи и този на миалната. Как го разбираш не пълно късо. Това е като полубременна :lol:
kozl - майстор
ср сеп 07, 2022 4:32 pmkrasi92 написа:
Пак миялната :lol: :lol: :lol:. Известно време не беше се обаждала. Крива В изключва преди крива С. Сменяй всички с крива В и ще изключи и този на миалната. Как го разбираш не пълно късо. Това е като полубременна :lol:
Е миялната за сега ще мълчи, защото я изключих от щепсела. Поне докато ми се отвори време за свиждане с нея :-D
Но непълно късото го приемам като окъсил занулен нагревател нейде м-у двата му края. Така все пак некакво съпротивление е остало по веригата и тока не е "максимално обременен" :lachtot:

И все пак основната цел е да не бегам до електромерното табло и щом падат "крушите" в моето ап.табло, спринта ми се отлага.
Но ми е любопитно защо MUltin 9 не сака да пада :? Дали не е веке време да ги сменям тези от 2020 г :?

А оно на съседния вход стана теч и спре им тока ОН в мазето. И фанаха ме за поправка. Кабел 2*1,5 мм дал на късо фаза-нула и се стопил в преминаването през плочата. Явно е бил наранен при тегленето, че нямаше шлаух в отвора. А предпазителя крива С 10А ма пак от серията Multin 9 и докато изключи, кабела се изпарил :roll:
valentino76bs - майстор
multin или multi
Едните не падат а се взривяват....

Тема "автоматични прекъсвачи/предпазители" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: