Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
fbr - майстор
пет дек 09, 2022 5:15 pmsilent написа:


На късо е нормално всички да падат всички по веригата... независимо как са степенувани по сила на тока.
Не е баш така. Зависи от токовете на късо съединение на мрежата. Има си цял предмет в МЕИ-то за тая работа.
hidrazin - майстор
пет дек 09, 2022 3:46 pmfbr написа:
Но си трябва отделна защита от атмосферни пренапрежения.
Да, да защитава китайското устройство от атмосферни пренапрежения. :-D
Все пак въпросът беше за забавяне при включване и преходните процеси.
А онова на SONO - тъкмо преди два дена един комшия на село ми звъня.
Гръмнаха му три такива наведнъж... Не мислете че са панацея и нещо кой-знае какво.
:partyman:
kozl - майстор
пет дек 09, 2022 5:15 pmsilent написа:
ср сеп 07, 2022 6:46 pmkozl написа:
Взривяват :lol:
Мое би multi 9 да бумкат. От тях иам досег до сега само с един - с кривата С.
От multin 9 в сградата е фрашкано и нема до сега случай на взривен :?
А като стане късо и падат всите по веригата - този на кръга с късо, главния в апартаментното табло и този в електромерното табло.
На късо е нормално всички да падат всички по веригата... независимо как са степенувани по сила на тока.
Е не винаги. Те пример със съдомиялната даде на късо и пада главния в ап.табло крива В 50А, а преди него 20А крива С не пада.
silent - майстор
пет дек 09, 2022 5:29 pmfbr написа:
пет дек 09, 2022 5:15 pmsilent написа:


На късо е нормално всички да падат всички по веригата... независимо как са степенувани по сила на тока.
Не е баш така. Зависи от токовете на късо съединение на мрежата. Има си цял предмет в МЕИ-то за тая работа.
Ако някой може да изчисли и каже колко е тока на късо....мисля че ще вземе нобелова и за физика и за математика ....говоря за късо жица в жица...
Иначе да невинаги падат всичките по веригата....но в тези случаи се задейства токовата защита на изключилия предпазител а не тази за късо съединение....което както четох някъде са две отделни защити в един АП.
съб дек 10, 2022 12:40 pmsilent написа:
...
Иначе да невинаги падат всичките по веригата....но в тези случаи се задейства токовата защита на изключилия предпазител а не тази за късо съединение....което както четох някъде са две отделни защити в един АП.
"Големината на токовете при късо съединение зависи както от импеданса на проводниците, така и от този на източниците на енергия."

Почти всички, коментирали относно горното, да си попрегледат записките!
Да ги прегледат, ако са си водили такива или са преписали когато е трябвало!
Относно последното- ми....белким дойде ред и да го осъзнаят!
silent - майстор
Ха ха.... пускай поне линка де....макар че знаем че всичко знаеш....
Инак имах впредвид оная формула в която съпротивлението е равно нула
(пояснявам за да ти спестя нови цитати от уикито) хипотетично разбира защото никога не може да е чиста нула....
съб дек 10, 2022 1:35 pmsilent написа:
Ха ха.... пускай поне линка де....макар че знаем че всичко знаеш....
...
За да се сетя да стигна до линка, та да му туря кавички, се нещо знам, байно, хаха. Достатъчно ми е.
Нищо не мое ми спЕстиш, понеже имам доблестта да цитирам, без да се правя на оргинален.
silent - майстор
На оригинален се правиш ти....а колко знаеш или не не е моя работа ма пък си много поучителен а виждам и чувствителен.... ....инак за да копнеш едно готово изречение от по горен пост и поставиш в гугъл се изисква единствено да знаеш командите копи и пейст....е не изключвам и да си го преписал на ръка и написал на ръка в гуглето .......или пък от записките ти....ай лек ден....без лоши чувства... :)
съб дек 10, 2022 2:47 pmsilent написа:
...инак за да копнеш едно готово изречение от по горен пост и поставиш в гугъл се изисква единствено да знаеш командите копи и пейст....... :)
И аз та обичам, ама нещо забраяш.
За да копна и пейстна точно това, се требе да имам идея за ко иде реч, байно. Не съм копнал виц за Марийка.
Моеш ли да дефинираш Късо съединение, без да поглеждаш записките. Направи го за себе си!
Токова защита е с параметър .........- До. ???
Защита от късо би трябвало да е От-... ???
Дали не зависи какво ще охраняват, а от там и зададените им параметри?
Питам само.
Въйй, то икиндия минало бе, къф ден?!!
silent - майстор
Трифоне няма да водя академични спорове....не се имам и за последна инстанция...ако има по знаещ и има желание да ти обясни....в тубата има един пичага дето ги обеснява АПтата мисля че канала му се казва енергетик или нещо такова а той виктор маликов или нещо такова....

Тема "автоматични прекъсвачи/предпазители" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: