Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
Jacomo - специалист
И аз споделям тезата на колегата kozl по-горе.
Дватата електромера са били последователно свързани, но след откриване на партида на вторрия, не е пресвързан. Съответно консумацията сега се отичта и на двата.
krasi92 - майстор
В този случаи ако са последователно вързани единственият начин да се задейства енергото е да дадещ сам сигнал от името на някои че този с заведението краде ток и да доидат да си оправат кашата.Другите варианти са бавни.
kr1100 - майстор
чет апр 22, 2021 10:15 pmhidrazin написа:
чет апр 22, 2021 9:53 pmkr1100 написа:
Ако не са изнесени навън - енергото и да си ги изнася.
То тва не е концерт по желание.
Желанието струва пари...
:partyman:
ХИдра по спомени отворилия темата е от София - би трябвало да са изнесени навън. :partyman:
hidrazin - майстор
пет апр 23, 2021 5:27 pmkr1100 написа:
ХИдра по спомени отворилия темата е от София - би трябвало да са изнесени навън.
Кви спомени бре? Темата е от вчера и е само две страници... И питащия не е казал от къде е.
Няма значение от къде е питащия щото за всички условията са еднакви.
Ако е по желание на местното ЕРП (включително в Шопландия) изнасянето е за сметка на ЕРП-то.
Ако обаче е по желание на клиента то той си заплаща за желанието.
Тва е.
:partyman:
Здравейте, Христос Воскресе!
Благодаря за коментарите и се извинявам ако не съм направил заглавието както трябва, но не съм специалист по токищата все пак, не че нищо не знам, но не съм и специалист.
nikel написа:
Тоя апартамент хладилник,бойлер и печка няма ли?
Да, така е направен апартамента, че бойлера е при свекървата, като имаме и колектор за топла вода на покрива за лятото, готвим само на газ и хладилника забравих да го кажа, но едва ли един хладилник може да навърти 150 лв ток нали?
Към EVN сме, електромерите са отвън, но доколкото аз знам, са за нашия апартамент, за наемателите на горния етаж, хидрофора е на отделен електромер, свекървата е си има и тя и долу кафето ми е тъмна индия къде е, има още няколко електромера, които не ги знам на кой са.
Проблема го открих на вътрешното табло, което още съществува, но кабелите са изнесени навън. Та изгасих нашия апартамент от таблото и отидох с фазомера и гледах кой бушон от вътрешното табло изгасна, отвих нашия бушон и както си проверявах и идва наемателя от кафето и вика, завии го тоя бушон, че нямаме ток :? и после намерих жицата им от къде идва, изключих тока навсякъде и тая жица я закачих за друга фаза/това е във вътрешното табло, което е след външните електромери/ и после проверих като включих тока навсякъде и изгасих пак само нашия апартамент и отидох да го питам има ли ток сега, той вика имам и се прибрах и казах на свекървата, викам плащахме и заведението до сега, свързах го на друга фаза и сега някой друг ще се изреве с хубава сметка :mrgreen: и даже щях да отивам да проверя дали имаме навъртяни кв-ти на нашия апартамент, но не съм все още и сега чакаме другата сметка и вече ако някой наистина се изреве с голяма сметка ще звъним и викаме EVN да си оправят бъркотията!!!
Последна промяна от betaserk на нед май 02, 2021 9:46 am, променено общо 1 път.
ky-kyy - майстор
Воистина Возкресе!

EVN, ще си го преместят от единия крачол в другия. Тях не ги интересува, кой ще плаща....Потърси ел. техник :)
krasi92 - майстор
Боли ги евн за твоята каша.Ти нали си се отървал за сега и си го натресъл на някои друг да плаща сметките на кафето дето ти даваш под наем или нещо се бъркам.
brum - майстор
Забъркал си по-голяма каша. Сега кафето ще плаща НУЛА, щото тока му идва през електромера на някой съсед. Още повече, че изключваш и въртиш разни бушони, а даже нямаш схема на инсталацията и не е ясно какво точно правиш. Пълна ганьовщина.

Уведоми входа и домоуправителят за проблема, вземете пари от общата каса и платете на електротехник който да реши проблема както си му е реда. Ако се дърпат кажи, че в момента тока на кафето е на някой от тях, ама не е ясно много на кой точно. Бързо ще ги мотивираш да не се дърпат.

А ако ти даваш кафето под наем, то проблема е на тотално друго ниво. Надявам се да не е такава историята.
hidrazin - майстор
Боже, ела си прибери версиите... Всичките версии.
:partyman:
kozl - майстор
нед май 02, 2021 9:38 ambetaserk написа:
Здравейте, Христос Воскресе!
Благодаря за коментарите и се извинявам ако не съм направил заглавието както трябва, но не съм специалист по токищата все пак, не че нищо не знам, но не съм и специалист.
nikel написа:
Тоя апартамент хладилник,бойлер и печка няма ли?
Да, така е направен апартамента, че бойлера е при свекървата, като имаме и колектор за топла вода на покрива за лятото, готвим само на газ и хладилника забравих да го кажа, но едва ли един хладилник може да навърти 150 лв ток нали?
Към EVN сме, електромерите са отвън, но доколкото аз знам, са за нашия апартамент, за наемателите на горния етаж, хидрофора е на отделен електромер, свекървата е си има и тя и долу кафето ми е тъмна индия къде е, има още няколко електромера, които не ги знам на кой са.
Проблема го открих на вътрешното табло, което още съществува, но кабелите са изнесени навън. Та изгасих нашия апартамент от таблото и отидох с фазомера и гледах кой бушон от вътрешното табло изгасна, отвих нашия бушон и както си проверявах и идва наемателя от кафето и вика, завии го тоя бушон, че нямаме ток :? и после намерих жицата им от къде идва, изключих тока навсякъде и тая жица я закачих за друга фаза/това е във вътрешното табло, което е след външните електромери/ и после проверих като включих тока навсякъде и изгасих пак само нашия апартамент и отидох да го питам има ли ток сега, той вика имам и се прибрах и казах на свекървата, викам плащахме и заведението до сега, свързах го на друга фаза и сега някой друг ще се изреве с хубава сметка :mrgreen: и даже щях да отивам да проверя дали имаме навъртяни кв-ти на нашия апартамент, но не съм все още и сега чакаме другата сметка и вече ако някой наистина се изреве с голяма сметка ще звъним и викаме EVN да си оправят бъркотията!!!
Неква голема каша :?
Отъвън са електромерите, а във вътрешното табло стаа мазело :shock: Ма тези електромери отвън си начисляват сметки.
Обясненията пак не помагат за разплитане на случката, освен, че вътрешното табло е омазано :-D

Тема "Плащане на две сметки от една фаза" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: