• 1
  • 2
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
ср май 12, 2021 1:55 pmAndri01 написа:
Наистина ли е 22Kw ? То голяма машина трябва да е? :?
Да така е колега голяма е машината. https://www.google.com/search?q=Spinner ... 8-Ym23gh0M
Ето линк към една такава.
ср май 12, 2021 10:46 pmhidrazin написа:
Мъъъъка... типично за БГ.
Някой си се занимава с неща от които нито разбира, нито са му работа.
Тури му пепел...
:partyman:
P.S. Абе страна на тикви... Бивши тикви.
Колега типично по български когато не можеш да помогнеш, плюеш. Браво страхотен пример.
Christo - майстор
Колега, ако двигателят е за 380V, можете да го включите в мрежата и без инвертор. Би трябвало да се върти на някакви обороти, съответстващи на 50Hz.
Премерете му токовете на всяка намотка. Ако пак има разлики, съмнението пада на мотора и пренавиването. Следва ново пренавиване. Ако има прекъснал канал в кафеза, то това би било или производствен дефект, или някакво удряне на ротора по време на ремонта(слабо вероятно) и няма как да се отрази на тока само на една фаза. Може инверторът да е разкапан само в единия си канал и тогава ремонт в квалифициран сервиз, или нов, от същия клас. Ако не е точно същият, трябва да се съобразят интерфейсите на новия и стария да са съвместими. Ако нямате принципни схеми, лошо!
l0v - специалист
ср май 12, 2021 10:46 pmhidrazin написа:
Мъъъъка... типично за БГ.
Някой си се занимава с неща от които нито разбира, нито са му работа.
Тури му пепел...
:partyman:
P.S. Абе страна на тикви... Бивши тикви.
Как ли позна от първия път. Сигурно не е с помощта на боба. :lol:
Голямата тиква е наредила на малката да прави нещо вероятно да минат по на тънко. Щото тоя инвертор със сигурност си прави диагностиката на двигателя и могат даже да се четат и живи данни. Само че някой трябва да си е платил за кабелче, софтуер и на края да знае и да може да ги разчете и да постави диагнозата. Обикновено такова лутане завърша на цена 2-3 пъти по висока от нормалния ремонт. Да не говорим че темата няма място в този форум освен от опознавателен характер.
Antonii - майстор
И оти така, да няма място в този форум :?
Какво и е, не е свързана с електротехниката, или не е нещо което човек иска да направи сам :?
Ако е така, то не е лошо пускането на нови теми да се одобрява от администратор.
Тогава няма да има нужда потребители да оценяват темата дали има, или не място в този форум.
Аз за това и питам, за да си знам в бъдеще какво да пускам и какво не.
MamaMy - майстор
Този промишлен металообработващ център има толкова общо с домашния майстор колкото вълк в кошара с агнета. Ако иска да свърши работа едрия бизнес трябва да плаща на дребния, а не да тича по тъч линията като пуска проучване в любителски форум.
zz_stefanov - майстор
+1
Особено след, като най вероятно накрая няма да бъдем удостоени с инфо какво се е случило с този двигател.
l0v - специалист
съб май 15, 2021 1:55 pmAntonii написа:
И оти така, да няма място в този форум :?
Какво и е, не е свързана с електротехниката, или не е нещо което човек иска да направи сам :?
Ако е така, то не е лошо пускането на нови теми да се одобрява от администратор.
Тогава няма да има нужда потребители да оценяват темата дали има, или не място в този форум.
Аз за това и питам, за да си знам в бъдеще какво да пускам и какво не.
То само докато се запознаеш с документацията на този център ще ти трябва поне седмица. Да не говорим за отделни нюанси в настройките на инвертора, а той не управлява сам двигателя. Освен това двигателя са го пренавивали и кой знае как е събиран после. Това не е двигател на сешоар или фуражомелка. И като му вържем жичките ще трябва да тръгне.
hidrazin - майстор
съб май 15, 2021 10:57 aml0v написа:
Как ли позна от първия път. Сигурно не е с помощта на боба. :lol:
Еми остана ми малко боб (шарен) от ланшната реколта... Как няма да позная? :-D
Машината е Spinner MVC 1600 и даже и знам годината на производство - 2008г.
Знам я и къде се намира. Предния месец се занимавах с един варненски тарикат.
Сега не ми се занимава и с бургаски тарикат.
Боже, само тая им машина е над 50 000 евра втора ръка...
А се стискат да платят за специалист и ми тръгнали из форумите да дирят безплатното - да не би да обеднеят. :x
Да им гръмне и Spinner TC800-110, и Mikron VCP 800, и ерозийната машина, и ТВЧ-то...
:partyman:
P.S. Ей заради такива "бизнесмени" думата бизнесмен в БГ стана лоша дума.
MamaMy - майстор
Не трябваше да абиш боба. Аз това го познах на пържола, но не с амбицирах чак толкова да го нищя. :-D
  • 1
  • 2

Тема "Проблем с асинхронен двигател" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: