Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
zz_stefanov - майстор
Ще си гледам 5 минути виновно пръстите на краката :)
hidrazin - майстор
Най-добрия "вечен" двигател измислен до сега. И без тъпи магнити.



:partyman:
kozl - майстор
Но що имам спомени, че за да е вечен, требе вечно да му се допълва вода :?
zz_stefanov - майстор
Но пък вечно се клатеха по витрините на магазинчетата.
Имаше и едни перки в стъклен балон дето се движеха от светлината, забравих им името.
Вечна работа :)
Lisko - майстор
ср май 26, 2021 8:11 amzz_stefanov написа:
Но пък вечно се клатеха по витрините на магазинчетата.
Имаше и едни перки в стъклен балон дето се движеха от светлината, забравих им името.
Вечна работа :)
То имаше и едни кученца дето вечно си клатеха главата на таблото на колата (когато колата се движи)
Antonii - майстор
вт май 25, 2021 12:59 pmzz_stefanov написа:
вт май 25, 2021 12:34 pmAntonii написа:
вт май 25, 2021 10:44 amzz_stefanov написа:

Какъв генериран момент, това ще спре след някоя друга минута, ако нещо не му подава допълнително енергия.
Къде пришиваш Мъск към вашите мушенгии.
Ако си бяхте направили необходимото усилие да разберете какво съм написал в цитираното моето мнение, то този ваш пост е напълно безмислен.
Смешник
Нема лошо и такива хора требат на тая планета, че иначе ще е скучен живота. :rolleyes:
ky-kyy - майстор
На трабанта, бях залепил на задното стъкло една ръчичка на пружина, която не спираше да се клати. Ама и отчупих пръстите, оставих само средния :finga:
eleonorvelichkov - специалист
вт май 25, 2021 7:35 pmtorbalan написа:
нед май 23, 2021 11:00 pmeleonorvelichkov написа:
Работещ магнитно-гравитационен двигател от Игор Белетски...
Няма енергия от нищото.
Дори да пренебрегнем триенето, при всяко преминаване покрай магнита, топчето променя неговото магнитно поле. Това леко по леко ще го размагнити и ще дойде момент, в който няма да има сила да дигне топчето.

Този "двигател" става само за играчка.

Иначе в тубата има клипчета със значително по-работещи и по-двигатели от този, но и те не са вечни.
Въпроса е колко ще струва енергията от магнитен двигател.
Ако се направи такъв работещ двигател магнитите могат да бъдат използвани като акумулатори, защото магнитите се правят с кратък импулс с голям ток, а след това могат да отдават енергия продължително време. Така че до колкото разглеждаме постоянни магнит като акумулатор на енергия, то това не е вечен двигател.
eleonorvelichkov - специалист
вт май 25, 2021 11:39 pmhidrazin написа:
Най-добрия "вечен" двигател измислен до сега. И без тъпи магнити.



:partyman:
Не е вечен защото използва изпарението на вода в случая, за да работи, ако се сложи спирт почва още по-бързо да работи или ако се нагрее колбичката отдолу. Имам такава играчка и съм правил експерименти. Само така и не разбрах какво е веществото, което се използва.

Тема "Работещ магнитно-гравитационен двигател от Игор Белетски" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: