Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
kozl - майстор
Топчето е в движение. В-у него действат гравитациоона, центробежна, магнитна сили и силите на триене по улея и от въздуха. При някакво съотношение на скорост, маса на топчето и магнитна сила, топчето няма да се залепи за магнита, а ще си промени треакторията. Това обаче ще доведе до загуба на скорост по направлението. Следва надеждата, че гравитационната сила съвместно със силите на триене ще ускрят топчето до първоначалната му скорост в необходимото направление..
Може да се състави уравнение на силите и да се търси решение в посока критична скорост, при която топчето няма да се залепи за магнита и достатъчен наклон за ускорение на топчето до възстановяване и надвишаване на скороста след преминаването на магнитната зона. И най-вероятно задачана няма решение, заради силите на триене. А и да има какво е КПД то на този двигател. За да има такова то в задачата ще се появи още една спирачна сила за топчето, която ще е причина да го залепи за магнита и двигателя да спре :-D
А и взаимодействието на магнитната и гравитационната сила отдавна се ползва като начин (магнитна възглавница) за намаляне на силите на триене.
Lisko - майстор
пон май 24, 2021 8:10 ameleonorvelichkov написа:
Бих го пробвал Игор Белетски не е измамник, но му благодаря, че пробва една моя идея, за която бях сигурен, че е работеща.
Серьозно? Всеки който се кълне, че е изобретил енергия от нищото е измамник, а всеки който се вързва - има мозък колкото пиле. Отделно па като се почне с "аз изобретих", моя идея, моя теория, торзионни полета, акашови записи, рейки, пирамидки...
eleonorvelichkov - специалист
пон май 24, 2021 10:44 amLisko написа:
пон май 24, 2021 8:10 ameleonorvelichkov написа:
Бих го пробвал Игор Белетски не е измамник, но му благодаря, че пробва една моя идея, за която бях сигурен, че е работеща.
Серьозно? Всеки който се кълне, че е изобретил енергия от нищото е измамник, а всеки който се вързва - има мозък колкото пиле. Отделно па като се почне с "аз изобретих", моя идея, моя теория, торзионни полета, акашови записи, рейки, пирамидки...
Ако си гледал цялостното творчество на Игор Белетски щеше да знаеш, че той показва нещата така, както са, а не мами с експериментите си.
hidrazin - майстор
пон май 24, 2021 11:00 ameleonorvelichkov написа:
... той показва нещата така, както са, а не мами с експериментите си.
И поради тази причина следващия му клип ще е "Защо това не работи".
Цялостното му "творчество" е шоу за забавление. И да навърже шушляци които да му правят брой гледания.
МГНИТАЦИЯ и ГРАВИТИЗЪМ :lol:
:partyman:
sstefanov - майстор
пон май 24, 2021 9:34 ameleonorvelichkov написа:
пон май 24, 2021 9:20 amsstefanov написа:
Ама вие вярно ли ми се вързахте? :axe:

И защо мислите, че топчето ще падне ако магнитът е толкова силен, че да го вдигне?
Ако пък не е толкова силен топчето никога няма да прескочи прага.

Още един за (или от) мазето...
Ти гледа ли клипа на Игор Белетски? Работи ли? Работи. Дали може тази енергия да се използва освен за играчка отново е въпрос на експеримент.
Аз мога да ти пусна клип как една прави секс със извънземни, даже и публикация във вестник мога да ти дам за това.
Ти нямаш ли акъл да помислиш сам, а гледаш идиотщини по нета и даже им вярваш?
Хайде, направи го като толкова ти харесва и го пусни и ние да ти се зарадваме.
Онлайн образованието си личи отдалече (ако въобще го има).
П. Петков - специалист
Темата е много сериозна и мястото ѝ е точно тук!
Приложението на закона на Нютон за всемирното притегляне и в частност единственият ефективен метод за всевечната и неравна борба на хомо сапиенс с гравитацията е описан навремето от Христо Смирненски. Същността на метода е визирана още в началото на стихотворението му "Баланиади":

"Гърбосложен на кревата..."

https://liternet.bg/publish10/hristo_sm ... aniadi.htm

При едновременни симптоми за остър или хроничен дефицит на агнешки (или свински) протеини, методът може да се комбинира с великото изобретение на древните римляни, а именно триклиниума.
https://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%A2%D1 ... 0%B8%D0%B9

P.S.
Несбъдната мечта на един приятел:
Да си поръча "Шатобриан за двама" и да си го изяде сам!
Lisko - майстор
Например в един триклиниум в Кипър е изобразен леопард, който се отдалечава от трупа на диво магаре, носейки главата му в уста
:mrgreen:
Antonii - майстор
За конкретното изделие, незнам.
Лично аз съм виждал работещ такъв, като съм видял и какво има под масата, но това не е било тук в БГ.
За конкретната разработка, доколкото знам още не са решили проблема с използването на генерирания момент за полезна работа, по ред причини.
Човек като неможе да разбере нещо, за да неприлича на глупак, то го осмива.
И Мъск е бил така, важното е да не ти пука. :)
radius - майстор
Е как можа в един пост да напишеш незнам, неможе, че и неприлича (особено това последното как го генерира)?!
Hursa - майстор
Напишете да постави топчето близо до най-висока точка, от страната където е по-полегат улея. Така ще се види къде ще спре топчето. Но да го постави, а да не го пуска или засилва, както прави. Ускорява го първия магнит, под който попадне (в случая) след като го пусне така, както прави. След това само ще губи скорост.

Тема "Работещ магнитно-гравитационен двигател от Игор Белетски" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: