Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
zz_stefanov - майстор
вт май 25, 2021 9:45 amAntonii написа:
За конкретното изделие, незнам.
Лично аз съм виждал работещ такъв, като съм видял и какво има под масата, но това не е било тук в БГ.
За конкретната разработка, доколкото знам още не са решили проблема с използването на генерирания момент за полезна работа, по ред причини.
Човек като неможе да разбере нещо, за да неприлича на глупак, то го осмива.
И Мъск е бил така, важното е да не ти пука. :)
Какъв генериран момент, това ще спре след някоя друга минута, ако нещо не му подава допълнително енергия.
Къде пришиваш Мъск към вашите мушенгии.
angelfilev - специалист
пон май 24, 2021 10:30 amkozl написа:
А и да има какво е КПД то на този двигател.
Щом топчето преодолява всички съпротивления и продължава да се движи КПД-то на двигателя е минимум 100%. :)
Така е ако не броим управляеми ел.магнити или дори само един под масата.
С известни настройки топчето може да се търкаля и без магнитите отгоре, но eleonor ще бъде разочарован, губи се чудото на чудесата.
Харесва ми като майтап и техническо изпълнение.
kozl - майстор
вт май 25, 2021 10:54 amangelfilev написа:
пон май 24, 2021 10:30 amkozl написа:
А и да има какво е КПД то на този двигател.
Щом топчето преодолява всички съпротивления и продължава да се движи КПД-то на двигателя е минимум 100%. :)
КПД е коефициент на полезно действие. Топчето движейки се се изтърква и себе си и улея. Ся дали топчето или улея ще е първо :?
Ама дека е ползата :?
Мое би като се врътка по релсите и увърта акъла на некои, ама ква полза от таков келепир като нема файда :roll:
Antonii - майстор
вт май 25, 2021 10:44 amzz_stefanov написа:

Какъв генериран момент, това ще спре след някоя друга минута, ако нещо не му подава допълнително енергия.
Къде пришиваш Мъск към вашите мушенгии.
Ако си бяхте направили необходимото усилие да разберете какво съм написал в цитираното моето мнение, то този ваш пост е напълно безмислен.
zz_stefanov - майстор
вт май 25, 2021 12:34 pmAntonii написа:
вт май 25, 2021 10:44 amzz_stefanov написа:

Какъв генериран момент, това ще спре след някоя друга минута, ако нещо не му подава допълнително енергия.
Къде пришиваш Мъск към вашите мушенгии.
Ако си бяхте направили необходимото усилие да разберете какво съм написал в цитираното моето мнение, то този ваш пост е напълно безмислен.
Смешник
angelfilev - специалист
вт май 25, 2021 11:37 amkozl написа:

КПД е коефициент на полезно действие. Топчето движейки се се изтърква и себе си и улея. Ся дали топчето или улея ще е първо :?
Ама дека е ползата :?
Мое би като се врътка по релсите и увърта акъла на некои, ама ква полза от таков келепир като нема файда :roll:
Аз мисля, че топчето и улея ще се изтъркват барабар. Това е много важно защото топчето ще почне по-бързо да се търкаля. Колкото и да няма файда пак може да има полза. Например ако човек следи с поглед топчето може да си тренира очните и шийните мускули. :)
Andri01 - майстор
За такава тренировка,по добре да седна в някое открито заведение и да гледа гаджетата. Има по голяма полза от едно топче с " 100% КПД" :lol: :lol:
kozl - майстор
вт май 25, 2021 1:25 pmangelfilev написа:
топчето ще почне по-бързо да се търкаля.
Какво ти дава основание за такова твърдение :lol:
Аз па мисла ускорение ще има, но в посока обратна на скоростта :roll:
angelfilev - специалист
вт май 25, 2021 1:31 pmAndri01 написа:
За такава тренировка,по добре да седна в някое открито заведение и да гледа гаджетата. Има по голяма полза от едно топче с " 100% КПД" :lol: :lol:
Е дааа, но какво да кажем за хора с наклонност към циклично мислене? За тях топчето е "идеал петров", вярно и "брат му кофти". :?
Andri01 - майстор
Лично аз мисля,че такива за "зациклили на едно място" и малко лекарска помощ няма да им е излишна. :? :partyman:

Тема "Работещ магнитно-гравитационен двигател от Игор Белетски" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: