Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
<t>Здравейте, <br/>
Търся моторна защита за електродвигател 24V DC 30W. Всъщност двигателите са два еднакви на две линейни задвижки, които работят в паралел с общо захранване и служат за отваряне и затваряне на вратите на оранжерията. Повече данни за моторите нямам защото обозначенията са на китайски. Попрочетох за моторните защити и потърсих в мрежата, но не намерих подходяща, може би изобщо не ми е ясно какво точно да търся. Та моля помагайте, каква защита ми трябва и от къде да я намеря ? Благодаря предварително на всички за помощта.</t>
valentino76bs - майстор
Измери тока в работен режим т.е когато отваря/затваря вратата.Най вероятно са мотор редуктор.
То ся пък няма да имаш с какво да го измериш.С какво ги включваш тези мотори? Значи идеята е да измериш тока в работен режим да го умножиш по 1,05 понеже е малък мотора и така.Бих използвал една трифазна защита и на двете крайни пера да свържеш двата мотора.
Моторчета автоматичното отварят и затварят вратите, като се включват от китайски термо контролер, по спомен за около 15 лева от продавалника. Добре, ще измеря тока и ще пиша.
valentino76bs - майстор
Ако не е чак толкова претенциозна работа и по един предпазител за коли става.
вт юни 01, 2021 5:18 pmvalentino76bs написа:
Ако не е чак толкова претенциозна работа и по един предпазител за коли става.
Нямам си и идея дали защитата трябва да бъде прецизна. Едно от моторчетата стопи ротор защото вратата му се е била заклинила. В БГ не ги намирам, доставката им отнема поне месец, а ремонта им ми излиза почти двойно. Просто искам да предотвратя евентуално бъдещо изгаряне.
ESPACE - майстор
Сложи им по един обикновен автомобилен предпазител, както ти беше казано по горе. 3А е достатъчен.

Тема "Моторна защита" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: