Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
imegogo - специалист
ето я схемата от гаранционната им карта свързах го по нея днес и върнах терморегулатора малко

Прикачен файл

IMG_20210604_211503.jpg
svemar - помощник
Така или иначе независимо от схемата на свързване при включване на веригата тока преминава през всички елементи и дефектира "най-слабия" независимо, че са оразмерени за товар от 16А. Замервали ли сте мощността? Може нагревателя да е "цъфнал" и да прави верига и през водата особено ако е много варовита.Поради промяна в съпротивлението стойностите на ампер клещите започват да "играят". В такива случаи дефектнотоковата си показва предимствата защото започва да изключва още в началото на възникване на проблема, но при наличие само на зануляване (дано да го има) изключва предпазителя и то чак като се прескочи стойността му.
Терморегулатора от този вид ли е?
:
Прикачен файл:
терморегулатор-с-пръчка.jpg
терморегулатор-с-пръчка.jpg (36.14 KиБ) Видяна 718 пъти
Ако е от този вид като го свалите вижте дали има следи от изпарена вода. При напукване на нагревателя или на тръбичката, водата подлизва в терморегулатора и го дефектира.
krasi92 - майстор
В по новите модели е точно такъв терморегулатора. Тази марка имат проблем с рехава изолация които се решава лесно с добавяне на такава и проблем ел часта които е хроничен. Когато сондата на терморегулатора не е напъхана до края на тръбичката при всяко пускане на водата теморегулатора реагира и боилера загрява до стоиност при която защитата задеиства и трябва да се възстанови ръчно или да се подмени.. От честите цикли на вкл. /изкл. и в комбинация мощщен нагревател и ниско напрежение терморегулатора загива. Желателно е да се ползват резервни части от тяхната сервизна мрежа за да важи гаранцията на водосъдържателя. Нагревателите са със съмнително качество и често дефектират. Попаднаха ми едни от западните ни съседи които са по добри и купувам от тях на боилери с10+ години.
MamaMy - майстор
Аз пък тези бойлери ги връзвам така:

Прикачен файл

Клипборд01.jpg
imegogo - специалист
нагревателя е нов на няколко месеца модела е с капилярен терморегулатор,купих нов термореглатор Италиянски отново не ми харесва как се държи на изхода му който е означен с 2 много грее на крачето меря с инфрачервен термометър около 100 градуса при полжение,че на всички други елементи не превишава 50 градуса
krasi92 - майстор
Ясно. От шишков ли го взе
imegogo - специалист
нагревателя е от Шишков, терморегулатора от магазин за електроматериали
kuger - майстор
пет юни 04, 2021 11:25 pmMamaMy написа:
Аз пък тези бойлери ги връзвам така:
И лампата свети, нали?
imegogo написа:
нагревателя е нов на няколко месеца модела е с капилярен терморегулатор,купих нов термореглатор Италиянски отново не ми харесва как се държи на изхода му който е означен с 2 много грее на крачето меря с инфрачервен термометър около 100 градуса при полжение,че на всички други елементи не превишава 50 градуса
Когато сменяш терморегулатора е желателно да смениш и съответната клема на жилото, което грее.
krasi92 - майстор
пет юни 11, 2021 11:46 amimegogo написа:
нагревателя е от Шишков, терморегулатора от магазин за електроматериали
От магазина на производителя на боилера менте ли са регулаторите или много скъпи
imegogo - специалист
20 лв абсолютно същия, като марка го купих за 12лв

Тема "бойлер проблем с терморегулатора" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: