Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
imegogo - специалист
здравейте бойлера от известно време взе да скапва терморегулаторите месец два и отказват и включва защитата първаначално помислих ,че е нагветеля защото течеше беше се нецепил смених го с нов,но се оказа че не е от него
1 който сложих още,като го купих беше Китайски изкара 8 години
2 сложих същия,като първия след един месец прегря и го изхвърлих
3 сложих нов италянски и той след около месец взе да мерише много на бакелит беше се стопил на входа да фазата
след това смених всички жици и обувки мислех,че герее фазата от хллабава връзка,но
днес отказа и четвъртия терморегулатор не беше нов беше от стария ми бойлер но работеше,ако някой се е сблъскавал с нещо подобно нека сподели
krasi92 - майстор
Какъв е бойлера. Какво е напрежението. Колко киловата е нагревателя. Кога му е изтекла гаранцията. Все важни неща
imegogo - специалист
бойлера е Свтю Шишков вертикален 3Kw монофазен купуван е 2012 всичко му е сменено последната година струва ми се,че грее фазата една идея повече отколкото трябва подмених всички жици 4кв силиконови с нови кабелни обувки
krasi92 - майстор
напъхай сондата на регулатора до дъното на тръбичката. Имаш още една година гаранция на водосъдържателя. шиков предлагат терморегулатори за бойлерите си. Ключето на панела им е слабо място и според мен е излишно ако има от къде да спреш захранването на бойлера
imegogo - специалист
май се оказва,че фабрично е свързан неправилно или поне по схемата която са му дали
в момента е свързан
1 фазата от ключа влиза в защитата излиза от нея и отива в терморегулатора и от него влиза в нагревателя
2 схемата му от ключа отива в терморегулатора излиза от тр и отива в защитата от нея отива в нагревателя
коя схема е правилната
п.п защита е като тази https://leobg.com/produkt/%D0%BE%D1%82% ... %B5%D1%80/
iliya_i - майстор
Термозащита - термостат работен (само на фаза) - ключ - нагревател.
sts - специалист
По втората схема е правилно свързването на бойлера.
Влезте на сайта на производителя и погледнете
документацията за този тип бойлер.
За да прегрява вероятно терморегулатора е поставен
на максимална температура.
Аз поставям терморегулатора на максимална температура
минус 10% за загряване на водата и не съм имал проблем.
krasi92 - майстор
Поредноста на елементите няма отношение към дефектирането на терморегулатора.Слабото място е ключа
iliya_i - майстор
пет юни 04, 2021 1:33 pmsts написа:
По втората схема е правилно свързването на бойлера.
[-X
Изображение
krasi92 - майстор
Тази схема на шишков ли е

Тема "бойлер проблем с терморегулатора" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: