Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
Antonii - майстор
Понеже почнаха да се пишат много мъдрости, та ще помоля колега да обясни как помпата ще управлява пресостата, ако той не и да де да тръгне.
Като отговори на този въпрос и сам може да се сети кой кого управлява.
Не, че отговора на тоя въпрос е много сложен, дори за хора с основно образование.
nikolov333 - майстор
Я да видим ся, кое е било първото.. Ицето или кошката? :-D
ESPACE - майстор
вт юни 08, 2021 10:27 pmiliya_i написа:
И да знаеш от мен, който ти е казал, че пресостата управлява помпата е много тъп! Пресостата се управлява от помпата по налягане, с цел постоянно налягане в системата.
За другото си прав но за това си бил на някоя и друга ракия в повече. Или наистина съм много, ама много тъп.
floydogi - специалист
Хахаха, забавен спор се е оформил. Сега не мога да разбера, модерните помпи включват и изключват пресостата ли? Щото едно време пресостата включваше и изключваше помпата - това му беше единственото предназначение ;)
iliya_i - майстор
вт юни 08, 2021 11:16 pmAntonii написа:
Понеже почнаха да се пишат много мъдрости, та ще помоля колега да обясни как помпата ще управлява пресостата, ако той не и да де да тръгне.
А как пресостата ще спира помпата, ако тя не вдигне налягане?
Нали точно това е проблема на питащия (чети първия пост). Помпата си работи, а пресостата не я спира.

Като се включиш от последния, нама как да разбереш!
Димитър....... - специалист
вт юни 08, 2021 10:32 pmХристо Атанасов написа:
вт юни 08, 2021 9:59 pmkrasi92 написа:
така и не разбрахме каква е помпата
Съжалявам, че не снимах кутията днес. Тя (темата) толкова се разля, че се превърна в говорилня с напрежение. Помпата, та помпата!!! С вибрационнанта пресостата работи, с тази не. Явно в нея е проблема. Въпроса ми е: мога ли да излъжа пресостата да затвори на налягането, без значение какво е, което прави тази помпа (което явно е под необходимите min 1,5 bar. ) Точка.
Пиша за последен път-без снимки или чертеж кое как,няма да стане но все пак:прегледайте си системата,такава наземна система ако е свързана както трябва ще работи ако ще и с най евтината китайска помпа и пресостат.При различните помпи е от значение всичко-обезвъздушаване,сечение на тръби,кое къде е вързано и т.н.,лек въздушен джоб ако остане някъде пресостата го отчита като безводие и дава грешка-това е защита да не изгори помпата ако някога остане без вода и т.н и т.н.,затова и всички питахме за снимки да не говорим на изуст.Ако не може да се справите-викнете специалист по евтино ще ви излезе......П.С. А на онзи "умник" дето ми обяснява че помпа управлява пресостата да му кажа да се запише на вечерно училище от пети клас нагоре,много материал е изпуснал сиромаха!!!Повече по тази тема няма да пиша-който разбрал,разбрал.....
iliya_i - майстор
ср юни 09, 2021 8:37 amДимитър....... написа:
А на онзи "умник" дето ми обяснява че помпа управлява пресостата да му кажа да се запише на вечерно училище от пети клас нагоре,много материал е изпуснал сиромаха!!!Повече по тази тема няма да пиша-който разбрал,разбрал.....
Айде да обясниш сега, как помпа с максимално налягане 0.88 бара изключва пресостат с минимален праг на задействане 1.5 бара. След като си завършил пети клас, както твърдиш, надявам се, че знаеш кое е по-голямото от двете числа.
Последна промяна от iliya_i на ср юни 09, 2021 9:47 am, променено общо 1 път.
Христо Атанасов - помощник
ср юни 09, 2021 8:37 amДимитър....... написа:
вт юни 08, 2021 10:32 pmХристо Атанасов написа:
вт юни 08, 2021 9:59 pmkrasi92 написа:
така и не разбрахме каква е помпата
Съжалявам, че не снимах кутията днес. Тя (темата) толкова се разля, че се превърна в говорилня с напрежение. Помпата, та помпата!!! С вибрационнанта пресостата работи, с тази не. Явно в нея е проблема. Въпроса ми е: мога ли да излъжа пресостата да затвори на налягането, без значение какво е, което прави тази помпа (което явно е под необходимите min 1,5 bar. ) Точка.
Пиша за последен път-без снимки или чертеж кое как,няма да стане но все пак:прегледайте си системата,такава наземна система ако е свързана както трябва ще работи ако ще и с най евтината китайска помпа и пресостат.При различните помпи е от значение всичко-обезвъздушаване,сечение на тръби,кое къде е вързано и т.н.,лек въздушен джоб ако остане някъде пресостата го отчита като безводие и дава грешка-това е защита да не изгори помпата ако някога остане без вода и т.н и т.н.,затова и всички питахме за снимки да не говорим на изуст.Ако не може да се справите-викнете специалист по евтино ще ви излезе......П.С. А на онзи "умник" дето ми обяснява че помпа управлява пресостата да му кажа да се запише на вечерно училище от пети клас нагоре,много материал е изпуснал сиромаха!!!Повече по тази тема няма да пиша-който разбрал,разбрал.....
Утре ще кача снимки на системата, помпата и пресостата.
Христо Атанасов - помощник
ср юни 09, 2021 8:37 amДимитър....... написа:
вт юни 08, 2021 10:32 pmХристо Атанасов написа:
вт юни 08, 2021 9:59 pmkrasi92 написа:
така и не разбрахме каква е помпата
Съжалявам, че не снимах кутията днес. Тя (темата) толкова се разля, че се превърна в говорилня с напрежение. Помпата, та помпата!!! С вибрационнанта пресостата работи, с тази не. Явно в нея е проблема. Въпроса ми е: мога ли да излъжа пресостата да затвори на налягането, без значение какво е, което прави тази помпа (което явно е под необходимите min 1,5 bar. ) Точка.
Пиша за последен път-без снимки или чертеж кое как,няма да стане но все пак:прегледайте си системата,такава наземна система ако е свързана както трябва ще работи ако ще и с най евтината китайска помпа и пресостат.При различните помпи е от значение всичко-обезвъздушаване,сечение на тръби,кое къде е вързано и т.н.,лек въздушен джоб ако остане някъде пресостата го отчита като безводие и дава грешка-това е защита да не изгори помпата ако някога остане без вода и т.н и т.н.,затова и всички питахме за снимки да не говорим на изуст.Ако не може да се справите-викнете специалист по евтино ще ви излезе......П.С. А на онзи "умник" дето ми обяснява че помпа управлява пресостата да му кажа да се запише на вечерно училище от пети клас нагоре,много материал е изпуснал сиромаха!!!Повече по тази тема няма да пиша-който разбрал,разбрал.....
Утре ще кача снимки на системата, помпата и пресостата.
Andri01 - майстор
"Помпата управлява пресостата.." - правилно! Така е и с колата - тя управлява шофьора!! Като се развали и...шофьора тръгва пеша?!

Тема "Електронен пресостат" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: