Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
LazarGanev - "Велик майстор"
пон юни 14, 2021 6:32 amgogo7777 написа:
нед юни 13, 2021 4:24 pmESPACE написа:
нед юни 13, 2021 3:27 pmPIP написа:
вчера ми каза, че с награвателите се добавяло и допълнително съпротивление, което удължавал живота им, но го слагал само на извън гаранционните - досега си мълчеше и си прибираше по 20лв бакшиш лицемера.
Нещо те е избудалкал, няма такова нещо.
Освен ако това съпротивление не е още един нагревател последователно във веригата.
:)
И този втори нагревател се монтира в...?
kozl - майстор
Съпротивление :?
Или нещо като нагревател идиод :-D
DMN - майстор
Може би си има някакви нагреватели, които като цяло да са с по-високо съпротивление и същия размер, но това пък ще е за сметка на по-малка мощност и може би по-дълъг живот...Аз така си го обяснявам. Иначе с допълнително съпротивление сложено някъде си е :? .
radius - майстор
Ами например едно ел.подово последователно на нагревателя :lol: :lol:
fbr - майстор
Аз от тия фирмени майстори съм чувал всякакви небивалици.
PIP - майстор
10-15см кабелче, дали и каква работа върши не знам, а и вече няма значение, понеже и без това бойлера повече няма да се ползва на ток, но е факт, че елдом ползват ненадеждни ел. нагреватели.
hidrazin - майстор
пон юни 14, 2021 12:44 pmPIP написа:
...но е факт, че елдом ползват ненадеждни ел. нагреватели.
И не само елдом, и не само нагреватели.
То да беше само нагревателя, с мед и масло да го намажеш...
Бягаш надалеч от български боклуци и това е.
:partyman:
PIP - майстор
Надявам се серпентината да е по-читава, че днес ми монтираха едноконтурен котел, но когато сдаде багажа със сигурност следващия бойлер няма да е елдом :x
LazarGanev - "Велик майстор"
пон юни 14, 2021 7:29 pmPIP написа:
Надявам се серпентината да е по-читава, че днес ми монтираха едноконтурен котел, но когато сдаде багажа със сигурност следващия бойлер няма да е елдом :x
Колко литра е бойлера? Кой точно модел?
PIP - майстор
бойлера е 100л с 13квт долна серпентина мисля, котела е vitodens 100-w 32квт едноконтурен и по твоя препоръка (сигурно не помниш) държах да се ползват външните помпи с хидравличен изравнител и днес свързаха всичко, но не са сигурни, че котела поддържа външни помпи без допълнителна електроника понеже модела е още нов е не са го правили с него. Надявам се утре да го изяснят, макра че това го бях изискал преди покупката и преди да сменя избора си от бош 7000w.

Тема "Бойлер Елдом - често разтапя ключа" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: