• 1
  • 2
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
ky-kyy - майстор
Е, то ясно, че си е купил вече....Ама може да я върне например, или да я сложи на друго място.....
Ся, без да се ровя и да търся най-евтиното, или промоция някаква първото попадение за 69 левчета :

https://praktiker.bg/bg/LED-plafoni/LED ... O/p/119045

А може и за 16 деноминирани може да си вземе модулче:

https://praktiker.bg/bg/Komponenti/LED- ... X/p/125231

Ся, вярно че Направи сам, ама за който има умения и знания. Иначе, ако си мисли, че за един ден, ще научи и азбуката и ще напише роман в четири тома......
hidrazin - майстор
ср юли 14, 2021 12:57 pmky-kyy написа:
За къв Х, се занимавате с простоии. Все още се учудвам, баси :?
Ми щото за тоя боклук е дал над 150 кинта, че даже към 175... Е те за тва.
Без някой да мисли за къв чеп му е това ТНТМ творение.
Но споко, няма да го бъде. Отива на нова ламБа.
Тая ще я димира (качествено) само ПРЕЗ крив макарон.
Толкоз по темата. Козата си сака пръч... :-D
:partyman:
ky-kyy - майстор
ср юли 14, 2021 9:18 pmhidrazin написа:

Ми щото за тоя боклук е дал над 150 кинта, че даже към 175... Е те за тва.
Ми ко, имал дал :) Аз оня ден, оставих малко повече в Метро, за водка русский стандарт. Ей ги, три вече от бутилки, станаха шишета :partyman:
checho_85 - специалист
ср юли 14, 2021 12:18 pmbrum написа:
56 вата при 0.26A е 215 волта. При това положение търсиш димиращо захранване което да покрива 50 вата и 200 волта, и да е на 240-260 милиампера.

56 вата са много за LED. Подозирам, че това е причината да търсиш димиращо захранване. Ако драмата е, че лампата е много силна, а искаш да е по-слаба можеш да минеш и с не-димиращо захранване на по-нисък ток. Примерно на 150mA ще свети горе-долу наполовина на сегашната. Или можеш да направиш "хакове" и да намалиш мощността към лампата със сегашното захранване (подходящо подбран резистор вързан успоредно на лампата).
Благодаря! Много полезно. За съжаление и такъв не намирам ... Може ли нещо да се сложи примерно на 24V output с повече ампераж или да играя с други параметри - тук има различни опции; https://www.aliexpress.com/item/1000004 ... 801b8b15-0

ср юли 14, 2021 12:57 pmky-kyy написа:
Продават се и не са скъпи димируеми плафони, лампи, ленти и каквото се сетиш. Плюс димирането, можеш да променяш и спектъра, цвета..... Кеф ти с дистанционно, кеф ти от ключ, кеф ти от телефона, кеф ти по интернет....За къв Х, се занимавате с простоии. Все още се учудвам, баси :?
Незнам с какво помагаш да търсиш защо някой прави нещо вместо ако имаш възможност да отговориш на въпроса и да си полезен, но за да ти задоволя любопитството - харесах си лампа, исках да е силна нарочно с идеята да и сложа димер и да си я регулирам като ми е кеф. Не съм предполагал че е толкова трудно да се намери димираш лед драйвър. Незнам колко наука е необходима за да се смени един драйвър с друг.

@hidrazin - незнам колко мислене е необходимо човек да си купи лампа за вкъщи. Както казах кефи ме, купих си я. Сега искам да я ъпгрейдна ако може. Като не, здраве да е.

@Brum - Благодаря, ще го имам впредвид.

Ще е супер ако някой сподели от къде мога да взема подходящ драйвър - в БГ или в АлиЕкспрес или другаде няма значение. Не разбирам защо е толкова трудно да се намери.
ky-kyy - майстор
чет юли 15, 2021 6:33 pmchecho_85 написа:


Незнам с какво помагаш да търсиш защо някой прави нещо вместо ако имаш възможност да отговориш на въпроса и да си полезен,
Е, ако беше прочел всичко написано от ку-куу, щеше да видиш и че съм ти метнал и примерни линкове, на димираща ламби 72 вата. Има и по-силни, има и по-слаби. Дадох ти и друга идея, да си купиш само ринг, като те кефи дизайна на твоята извънземната ламба,. Ама нали е модерно, да се правим на обидени щипнати моми......
Иначе си търси трафа, не ми пречиш....Като гледа, напират да ти предлагат........ :lol:
brum - майстор
чет юли 15, 2021 6:33 pmchecho_85 написа:
Може ли нещо да се сложи примерно на 24V output с повече ампераж или да играя с други параметри - тук има различни опции; https://www.aliexpress.com/item/1000004 ... 801b8b15-0
Не може. И правилното е да се казва "по-голям ток", не "повече ампераж" :) .

Бих ти препоръчам да си намериш лампа с дистанционно. Решаваш си всичките проблеми. А и повечето имат опции за избиране на топла/студена светлина. Маса време съм губил с глупости около LED лампите, че даже издялах една - линеен контрол на изходящият ток, WiFi, RTC и всичко събрано на кръгла платка с диаметър около 4 сантиметра. И така си и остана - на ниво работещ проект. По къщата наредих подбрани китайски лампи и категорично отказах да правя тунинг повече. Ама за съжаление се наложи и сега ще преправям мигащо димиращо захранване на не-мигащо такова.
  • 1
  • 2

Тема "Какъв траф да избера за димируема лед лампа?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: