• 1
  • 2
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
chapara - майстор
То не може да се нарече устройство, можеби разстройство😁
chapara - майстор
Аааа, сори, аз живея в помещения по средно 75-80 кубика въздух, мей би съм в грешка🤤
Stern99 - специалист
Здравейте,
Става въпрос за жилището на майка ми в провинцията . До момента се отопляваше на твърдо гориво. Едвам я убедих, че ще по добре да мине на климатик. Относно естетиката - когато се отоплява с печка също минават кюнци през помещението, така че не е голяма драма.
Може ли да ми препоръчате точно какъв въздуховод да ползвам при положение , че вентилатора е ф100?
1. Какво ф да е тръбата ? 100 мм, 110 мм, 120 мм?
2. Най-лесно е изпълнението с алуминиева гофрирана тръба? Дали така няма да е по-шумно?
3. Гледам , че продават въздуховоди бели от пвц но трябва да снаждам защото а по 1.5 ми.
4. Мога ли да ползвам пвц ф110 за мръсен канал?
iliya_i - майстор
нед юли 18, 2021 4:07 pmStern99 написа:
Здравейте,
Става въпрос за жилището на майка ми в провинцията . До момента се отопляваше на твърдо гориво. Едвам я убедих, че ще по добре да мине на климатик. Относно естетиката - когато се отоплява с печка също минават кюнци през помещението, така че не е голяма драма.
Може ли да ми препоръчате точно какъв въздуховод да ползвам при положение , че вентилатора е ф100?
1. Какво ф да е тръбата ? 100 мм, 110 мм, 120 мм?
2. Най-лесно е изпълнението с алуминиева гофрирана тръба? Дали така няма да е по-шумно?
3. Гледам , че продават въздуховоди бели от пвц но трябва да снаждам защото а по 1.5 ми.
4. Мога ли да ползвам пвц ф110 за мръсен канал?
има и по 2 метра: https://moby-bg.com/product/1/kragal-pv ... 00-mm.html
а снадките са непосредствено до тях на рафта: https://moby-bg.com/product/9/konektor- ... s-111.html
sts - специалист
1.Гладка PVC тръба Ф 110 и преходник.
2.Ще бъде по-шумно.
3.От моя гледна точка не е необходимо.
4.За въздуховод PVC тръба Ф 110 сива.
5.За мръсен канал PVC тръба Ф 110 оранжева.
Скоро сменях вертикален щранг.
  • 1
  • 2

Тема "Свързване на вентилатор с две скорости" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: