• 1
  • 2
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
malgitobi - специалист
Здравейте!
Живея в жилищен блок на 6 етажа. Комшията до мен продаде апартамента на цигани. Те, разбира се, веднага започнаха с редовните кражби на ел. крушки от етажите, разбиване на стаички и т.н. Третият комшия на етажа вдигна ръце и отиде да живее на село. Той се занимаваше със смяната на крушката на етажа (спираше тока от таблото преди манипулацията). Проблемът е, че не съм се интересувала как става номерът, а мангалята отново откраднаха крушката... дори не си правят труда да сложат някаква изгоряла на мястото на старата.
Как да е... как мога да спра тока на осветлението на етажа, за да сменя крушката и фасунгата? (мисля да сложа някаква нестандартна фасунга, чиито крушки няма да им вършат работа).
Звънях на въпросния комшия, но явно си е сменил номера. Домоуправителя казва да се оправям сама... страх го е човека от циганята. Другите комшии и те треперят. Не мога да стоя без крушка на етажа, защото сноват по нощите, блъскат ми по вратата, разбиваха ми стаичката два пъти и аз дори не мога да светна да видя какво се случва...
preslav - майстор
В главното табло на входа трябва да има предпазители, които да са дори надписани - предпазителят е един за целия вход.
brum - майстор
Предполагам, че махат крушките за да могат да мародерстват. Но пробвай. Ако пак изчезват ще трябва различен подход. Не зя крушките, а генерално към тях. Бих се замислил за камера и да занеса записите в полицията. Но трябва да минете през събрание на входа да разреши поставянето на камерите.

Иначе да - главното табло на входа ти трябва. Обикновенно домоуправителят държи ключ от него. А този дето ги е сменял не го бърка таблото. Крушки съм сменял даже при включено осветление. Виж, за смяна на фасунгата ще трябва да спреш тока.
muhala - майстор
Сменете домоуправителя, после изгонете циганите чрез събрание на ОС.
malgitobi - специалист
Къде се продават тези метални решетки с катинар, които някои хора ползват за защита от кражби на крушки?
barakuda - специалист
съб юли 24, 2021 7:07 ambrum написа:
Бих се замислил за камера и да занеса записите в полицията. Но трябва да минете през събрание на входа да разреши поставянето нa камера(и).
Що пък някой трябва да ми разрешава да си слагам камери за да да си охранявам собствеността?!?!Слагам камерата и не питам никой,ама и нея ще я откраднат или счупят.Най-добре да е скрита.
lyubohar - майстор
Собственоста може да си охраняваш на село,където живееш сам.
А когато живееш в кооперация с много съседи ще трябва да ги питаш.
Има си правила.Например в Германия когато живееш в блок след 21ч. нямаш право да се къпеш.
А у нас комшиите до мен се къпят един път в 6.30 и втори път в 23.30.
Съответно аз се събуждам в 6.30 и чакам да се изкъпят в 23.30 за да си лягам.
Преместили си кухнята от страната на спалните ни и си извели абсорбатора през балкона.
Съответо всички миризми от манджи-в спалните и холовете ни.
Горния комшия си махнал цяла стена и си преместил банята и сега е над сухо помещение.
Нали виждате държавата ни на какво дередже е-ето заради това!
Никой не спазва никакви правила и си прави каквото си иска!
hidrazin - майстор
съб юли 24, 2021 8:48 pmbarakuda написа:
Що пък някой трябва да ми разрешава да си слагам камери за да да си охранявам собствеността?!?!
Щото е незаконно. Можеш да си сложиш камерата да ти гледа имота - двора, коридора В апартамента, кочината с прасетата...
Но не може да гледа улицата, тротоара, етажната площадка, входа пред блока...
За в блок се изисква решение от собствениците на общо събрание.
Демек минавам с една желязна тръба и камерите ти стават на кадаиф. :-D
:partyman:
shotik - майстор
Камера, вместо шпионка на вратата, трудно се забелязва ,че е камера и няма да искаш разрешение от никой. Но и не бива да говориш за това

https://www.google.com/search?q=%D0%BA% ... 0&dpr=1.13
Andri01 - майстор
" Демек минавам с една желязна тръба и камерите ти стават на кадаиф. :-D" Цигански манталитет. И зад тебе-един нормален с друга тръба и :"лопата ,кирка ,поп и кръст и няма по нататък..." - Р.Ралин :lol:
  • 1
  • 2

Тема "Как се спира ток (осветление) на етаж в жилищен блок?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: