Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
nedyalko91 - помощник
Здравейте,

Имам пуснат трифазен ток до апартамента и за това реших да си монтирам трифазен проточен бойлер за резерва при липса на ТЕЦ. При ремонта от апартаментното табло пуснахме 5 жилен кабел (4кв.мм) до банята и сложихме ДТЗ (3P+N) в таблото.

Дотук всичко точно, но днес пристигна бойлера ( Stiebel Eltron DHB-E 11/13kW) и се оказа, че този модел работи без нула. Доста се изненадах тъй като си мислех, че само трифазни ел. мотори могат да работят без нула. Сега ми изникват следните въпроси:

1. Ако монирам този модел, при текущата инсталация ДТЗ ще функционира ли правилно ? Доколкото съм наясно е нужно и нулата да минава през нея ?
2. Съществува ли специален модел ДТЗ за такъв тип бойлери? Ако не, как се процедира с тях, оставят се без ДТЗ ли ?
iliya_i - майстор
Трифазни ДТЗ без нула съществуват. От дори и да сложиш трифазни с нула, тя ще си работи правилно.
nedyalko91 - помощник
нед юли 25, 2021 10:39 pmiliya_i написа:
Трифазни ДТЗ без нула съществуват. От дори и да сложиш трифазни с нула, тя ще си работи правилно.
Благодаря, вече имам 3P+N, има ли някаква полза да се сменя с 3P ?
hidrazin - майстор
нед юли 25, 2021 10:42 pmnedyalko91 написа:
Благодаря, вече имам 3P+N, има ли някаква полза да се сменя с 3P ?
Няма полза да се сменя с 3Р - и тази която имаш ще си работи нормално.
ВНИМАНИЕ !
На входа на защитата 4Р която имаш трябва да се свърже и нулата освен трите фази.
Иначе няма да ти работи TEST бутона.
От изхода и взимаш само трите фази и ги свързваш към бойлера.
Естествено и защитния жълтозелен.
:partyman:

Тема "ДТЗ за трифазен бойлер без нула" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: