Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
Здравейте. От известно време пералнята не иска да си "вземе" омекотителя - пълни си ваничката за омекотителя с вода, но не изтича към барабана. Ваничката, където се слагат праха и омекотителя съм я свалял и почиствал няколко пъти, но проблема си остава. Някакъв съвет да дадете моля. :o
krasi92 - майстор
Прочети инсррукциите как се почиства отделението за препарати. Почисти и дупката дето се пъха чекмедженцето от горната страна дето пуска водата.
чет юли 29, 2021 5:06 pmkrasi92 написа:
Прочети инсррукциите как се почиства отделението за препарати. Почисти и дупката дето се пъха чекмедженцето от горната страна дето пуска водата.
Почистил съм всичко основно и подробно-пробвал съм на течаща вода дали се оттича... няма проблем . Проблема е, че пак си остава течност в отделението да омекотител. Преди не оставаше никаква течност-нито препарат, нито вода.
Lutchezar - майстор
При друга марка за омекотителя имаше отделна помпа. За тази не знам.
krasi92 - майстор
Смени омекотителя тогава
mironcho - специалист
А тече ли вода в отделението за омекотителя, като му дойде времето? Може и клапан да е дал фира :?
Би трябвало да не е проблем да се пусне пералнята с леко извадено чекмедже за да се види дали идва вода в отделението за да избута/повлече омекотителя.
zz_stefanov - майстор
Ваничката за омекотителя трябва да има сифон и да се самоизточва след напълване. Казваш, че при чиста вода го прави, провери дали няма нещо което да го запушва при гъстотата на омекотителя.
То можеш да го пробваш и с извадено чекмедже с омекотител и и без и с доливане на вода отгоре им.
Отделно може отгоре струйниците да са натрупали варовик, да пръскат настрани и водата да не обмива тази ваничка. Така омекотителя ще си стои леко разреден без да започне да се самоизлива през сифона. Почисти и разгледай всяка дупчица.
zdravcho - специалист
Duff казва, че пълни вода в отделението за омекотител, но не го "взима". Какво точно остава във въпросното отделение? Само омекотител както сте го сипали, омекотител разреден с вода... Качи една снимка да видим. По принцип трябва цялото чекмедже да може да се вади и да се мие, особено отделението за омекотител.
Duff написа:
Почистил съм всичко основно и подробно-пробвал съм на течаща вода дали се оттича... няма проблем . Проблема е, че пак си остава течност в отделението да омекотител. Преди не оставаше никаква течност-нито препарат, нито вода.
Да не би след чистенето, да не си го сглобил както трябва и сега сифона да не може да източи напълно съдържанието на отделението?
съб юли 31, 2021 10:21 ammironcho написа:
А тече ли вода в отделението за омекотителя, като му дойде времето? Може и клапан да е дал фира :?
Би трябвало да не е проблем да се пусне пералнята с леко извадено чекмедже за да се види дали идва вода в отделението за да избута/повлече омекотителя.
Вода тече в отделението-явно ще трябва да разглобя и почистя всичко заедно с клапана–смених го преди 3-4 месеца....

Тема "Проблем с пералня hotpoint-ariston wmf 7025" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: