• 1
  • 2
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
Master_J - помощник
П. П.
Всъщност не знам дали фазата реално е слаба когато е без крушка и без ключ, нямам мултицет подръка в момента... Възможно ли е, да съм объркал кабела който е трябвало да отиде към крушката с кабела който е трябвало да отиде към ключа? Да съм им разменил местата или това не е възможно? Защото долу нямам ток, а горе имам...
Този проблем трябва ли да ме притеснява по някъв начин? В смисъл безопасностно ли е така да си остане? Благодаря Ви много за всички отговори до сега :)
krasi92 - майстор
Значи схемата е класическата.Прекъсваш нулата Да разменил си местата на кабелите и за да ги оправиш трябва да къртиш дето би трябвало да има разклонителна кутия.Много хора не ги обичат разклонителните и по съвети на картонаджии и бояджии не ги слагат. Като отида на такъв обект да поправям бакиите на масторите и си тръгвам и които иска да кърти и си играе на откривател.
Master_J - помощник
Мда, ясно, така и предположих... Задължително ли трябва да го оправя или може и така да си остане? По принцип ще сменям цвета на стената до края на годината и евентуално тогава бих се захванал с къртене и шпакловка, но към момента нямам особено желание да го правя. Дразни ме факта, че съм ги объркал, иначе с плафон и крушка нямам проблеми... Реално тази постоянна слаба фаза горе представлява ли някакъв проблем за безопасността ми?
Захранването на лед плафона е 50 волта на тези 12 вата диоди , за да светят толкова слабо, почти недоловимо, предполагам, че едва ли има повече от няколко волта горе при изключен ключ, но ще си взема мултицета тези дни и ще разбера с точност.
Последна промяна от Master_J на пет юли 30, 2021 2:00 pm, променено общо 2 пъти.
kozl - майстор
пет юли 30, 2021 10:58 amMaster_J написа:
При разкачен ключ няма фаза, ако горе няма навита крушка. Без ключ, без крушка има много слаба фаза горе на лампата. Това с крушката днес го открих. Още от когато беше къщата на голи стени съм ползвал фасунга с висящ кабел от тавана за да мога да работя на лампа и не съм имал проблеми... Предполагам, че нещо не съм свързал както трябва, объркал съм нула и фаза... Относно къртенето, нямам кутия там за осветлението, с гипсокартон съм и ако искам да го оправя ще трябва да махна около 20-30см.
Изображение Изображение Изображение Изображение
Е ква е тази слаба фаза :? То си е фаза. Виж на кой проводник е фазата и свържи само него към клемата на плафона. Ако пак свети слабо, значи има утечка е нейде в плафона към корпус и вероятно това е през светодиодните платки.
Ма немам идея как се лекува и по-дбре си оправи връзките в разпед.кутия.
Master_J - помощник
Благодаря Ви много за отговорите! Благодарение на Вас, разбрах, че при монтирането и свързването, кабела който е трябвало да отиде към ключа е отишъл на тавана за крушката по невнимание от моя страна :-D #-o
П. П. Добавям и две забавни снимки за доказателство :-D По този начин когато изключа ключа няма фаза на крушката :rock:

Изображение Изображение
  • 1
  • 2

Тема "Фаза при изключен ключ за лампа?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: