Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
gamena666 - напреднал
Здравейте! Имам стопанска постройка в земеделска земя. Тъй като ми искат над 1000 лв. за откриване на партида и доставка на електричество, аз се разбрах с мой съсед да взема ток от него. Неговата постройка е на 170м. от моята. Помежду ни има останали стари стълбове по които отдавна през "90-тте" години са окрадени кабелите и мисля да пусна новите кабелите по тях. Самите стълбове са в моята и в неговата нива.
С какво сечение следва да е кабела от неговата сграда до моята, ако най-мощният уред който мисля да включвам е инверторен електрожен - TIGTAG MMA 250Pro / https://tigtag.eu/produkt/mma-250-pro/. /Слагам линк към електрожена, тъй като не мога да се ориентирам каква е консумираната от него мощност в Ампери/. Не мисля включвам повече от един уред при работа в постройката. Другите ми уреди са по 500 W - 2.5 KW и не ги броя. Най - мощен ми е електрожена.

Намерих описание на електрожена - около 8,5 - 9 KW мощност е /36,4А/
Andri01 - майстор
4 кв.мм стигат,но с запас - 6кв.мм.
feikot - специалист
6 кв. ЗАДЪЛЖИТЕЛНО СВТ,можеш и дтз 50А да сложиш.
ESPACE - майстор
И защо да е задължително СВТ-то? И то 4 или 6 квадрата. Пада на напрежение за 170м. трасе
при 6кв. мед ще е 42V при 9kW. или 180V при товара Освен това със СВТ ще е поне два пъти по-скъпо.
Аз на негово място бих си сложил "Силов Кабел За Въздушно Полагане AL/R 2 Х 16" - 1,52лв. на метър.https://www.cablecommerce.bg/produkt/si ... -r-sah-vo/. Пада на напрежение ще е 25V при 9kW или около 200V при товара, но не мисля, че ще е проблем за инвертора.
Предлагат се и много удобни окачвачи за този тип кабел.
zz_stefanov - майстор
А какви са възможностите на инсталацията/партидта на този който ще ти подава захранване.
шоп - майстор
ср авг 04, 2021 1:58 pmgamena666 написа:
аз се разбрах с мой съсед да взема ток от него.
Ти си знаеш, но аз лично бягам от такива орташки работи.
С кеф бих дал 1000 лв, но да не съм зависим от никого и да нямам притеснение, че утре ще ми извиват ръцете или ще ми дръпнат шалтера и ще остана с 200 м кабел или дори и без него!
Чираче - майстор
ср авг 04, 2021 6:30 pmшоп написа:
ср авг 04, 2021 1:58 pmgamena666 написа:
аз се разбрах с мой съсед да взема ток от него.
Ти си знаеш, но аз лично бягам от такива орташки работи.
С кеф бих дал 1000 лв, но да не съм зависим от никого и да нямам притеснение, че утре ще ми извиват ръцете или ще ми дръпнат шалтера и ще остана с 200 м кабел или дори и без него!
+10
gogo7777 - майстор
ср авг 04, 2021 4:52 pmESPACE написа:
И защо да е задължително СВТ-то? И то 4 или 6 квадрата. Пада на напрежение за 170м. трасе
при 6кв. мед ще е 42V при 9kW. или 180V при товара Освен това със СВТ ще е поне два пъти по-скъпо.
Аз на негово място бих си сложил "Силов Кабел За Въздушно Полагане AL/R 2 Х 16" - 1,52лв. на метър.https://www.cablecommerce.bg/produkt/si ... -r-sah-vo/. Пада на напрежение ще е 25V при 9kW или около 200V при товара, но не мисля, че ще е проблем за инвертора.
Предлагат се и много удобни окачвачи за този тип кабел.
+1
zz_stefanov - майстор
ср авг 04, 2021 6:30 pmшоп написа:
ср авг 04, 2021 1:58 pmgamena666 написа:
аз се разбрах с мой съсед да взема ток от него.
Ти си знаеш, но аз лично бягам от такива орташки работи.
С кеф бих дал 1000 лв, но да не съм зависим от никого и да нямам притеснение, че утре ще ми извиват ръцете или ще ми дръпнат шалтера и ще остана с 200 м кабел или дори и без него!
Също. Имах такъв ортаклък само че за вода (официално през ВиК). Скарахме се, после дадох двойно за чиста партида.
hidrazin - майстор
ср авг 04, 2021 1:58 pmgamena666 написа:
... аз се разбрах с мой съсед да взема ток от него.
И как ще му плащаш?
:partyman:

Тема "Ел захранване на стопанска постройка" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: