• 1
  • 2
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.

Коя марка автоматични предпазители смятате за най-добрата като съотношение цена:качество?

14%
ABB
4
38%
Schneider Electric
11
Няма гласове
Hager
7%
Legrand
2
7%
EATON
2
Няма гласове
CHiNT
3%
ELMARK
1
14%
Schrack Technik
4
10%
Merlin Gerin
3
7%
Друга марка
2

Общо гласове: 29

mika - специалист
В магазина:
- Имате ли хубави и евтини автоматични прекъсвачи?
- Да, разбира се. Ето тук са хубавите, а там евтините.
NAS - напреднал
Явно тук не може да се правят корекции на анкетата в последствие или поне аз не открих начин.
hidrazin - майстор
Искаш да изтриеш безсмислената анкета ли?
Мисля е ставаше през първия пост.
:partyman:
wladimir1
Доволен съм като краен ползвател в годините (близо 30-се) от 12-се броя АП-та на АЗ-Перущица, клемите им са гадни за бърз монтаж, но пък позволяват да се свърже проводник 2.5 квадрата на "ухо" = по-голяма контактна повърхност и надеждност на връзката, преработил съм така 2хТАП-6 на АЗ-Перущица и държат 20+ години и мисля да е така още поне толкоз, живи и здрави. :) Имам си и по два резервни 16 и 20А да не дава Бог да се сменят. Това, което съм разбрал през годините и от баща ми, който сам си прави инсталацията тогава и не само нея, че беше спец. - че проблемите са преди всичко от хлабави и калпаво направени връзки и зле оразмерени предпазители, а в много малък процент от калпава апаратура, тоест - ръчичката дето пипа е важна най-вече и изключвайки динамометричните изгъзици за леваци от последните години - тук нещата не са се променили и скоро няма да се променят.

Офф: Напротив, полезна е темата и анкетата, не за друго, но дава все пак някакъв ориентир на човек, който търси информация. Мисля, че сме във форум "направи си сам", а не "няма да кажа нищо без да си платиш да ти го направя аз"... Казвам го като човек, който сега се сблъсква също с темата какъв аджеба АП да взема, ще я следя с интерес, а на критикуващите я - гледайте си бизнеса и ако сте добри - не вярвам да останете гладни. :partyman:
MamaMy - майстор
пет сеп 03, 2021 12:17 pmwladimir1 написа:
Мисля, че сме във форум "направи си сам", а не "няма да кажа нищо без да си платиш да ти го направя аз"... Казвам го като човек, който сега се сблъсква също с темата какъв аджеба АП да взема, ще я следя с интерес, а на критикуващите я - гледайте си бизнеса и ако сте добри - не вярвам да останете гладни. :partyman:
Не се опитвай да мислиш! Не ти се отдава много. В този форум всички сме любители, дори и тези които дават съвети. Тези които си мислиш, че крият нещо от теб въобще не влизат тук. Те са заети с криенето на тайни от глупаците които не могат да попитат Гугъл каквото ги интересува. :-D
mika - специалист
пет сеп 03, 2021 12:17 pmwladimir1 написа:
...изключвайки динамометричните изгъзици за леваци от последните години...
Ако сте разглеждал хубава апаратура (с изключение на АЗ-Перущица, разбира се :wink: ) сигурно сте забелязал две неща - не е необходимо проводника да е "на ухо" за уж по-голяма надеждност на връзката, както и това, че е указана сила на затягане на клемите в документацията на уреда, а понякога и на самия апарат. Не знам Вие как измервате тази сила, но аз нямам ръката на "майстор" и си признавам, че за целта ползвам три динамометрични отвертки на Wera които покриват от 0,3 до 6,0 Nm.
Сега като се замисля още колко други "изгъзици" използвам ... умирам от срам!
  • 1
  • 2

Тема "Миниатюрни автоматични предпазители за домашни ел.табла" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: