• 1
  • 2
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
Здравейте, имам следния въпрос. Имам фитнес зала 10кв. в Г-образна форма. В момета осветлението е с лед пури с обща консимация 300W на 220V, 13 броя лампи. Идеята е, че искам да намаля консумацията, и да бъде по-светло от сега. Мисля сложа след лента като псновно осветление, но не знам какво да гледам. Затова моля съвети?
Прикачен файл:
IMG_20210830_125137.jpg
като ше направя още снимки при необходомост!
hidrazin - майстор
Като намалиш консумацията ще ти е по-тъмно. Толкоз.
пон авг 30, 2021 12:52 pmalex40 написа:
Имам фитнес зала 10кв.
На тези 10 квадрата шах ли играете?
:partyman:
krasi92 - майстор
Пожелавам ти успех да паднеш под тези 300 вата и да ти е светло с лента. Като гледам предишния избор на осветителни тела се досещам какви ще са следващите.
Само да кажа тарикат балхи такива, че не разбирам особено и затова питам. Първия остроумен на 10кв шах ли играят(но то да се сети, че при набирането се е получило 10, вместо 100) втория и той, окрилен от първия дебил като ти гледам избора, аммм пич като те гледам аз пък- не виждам голям капацитет. Въпроса беше конктрен- отговор няма как, защото (ще да е достатъчен), ама друго си да понахраним твзи дет нищо не разбират. Тъй, че да гледната точка я хванахте(надявам се) Айде сполай и със здраве!
hidrazin - майстор
вт авг 31, 2021 8:13 pmalex40 написа:
... втория и той, окрилен от първия дебил ...
Тук дебила е само един - автора на темата.
И на всичкото отгоре неграмотен, което е закономерно.
Аре със здраве и бегай да си купиш газени ламБи.
:partyman:
вт авг 31, 2021 8:23 pmhidrazin написа:
вт авг 31, 2021 8:13 pmalex40 написа:
... втория и той, окрилен от първия дебил ...
Тук дебила е само един - автора на темата.
И на всичкото отгоре неграмотен, което е закономерно.
Аре със здраве и бегай да си купиш газени ламБи.
:partyman:
добре като не съм прав защо се засягаш хахаха
valentino76bs - майстор
Боядисай тавана бял.Използвай светли тонове ако можеш навсякъде.
Ако измислиш някакви лампи да имат голям периметър на светене повечето лед не са такива(добрия стар полюлей примерно ...)ще светне добре.
Има лед пури с лед лента от двете страни вътре. По добре светят...
Там за консумацията вече не знам....ще ги смяташ :)

Между другото сложих на един гараж(ТАВАН СТЕНИ бели) 100-120 кв.м. обаче 4 метра висок 6 фенера по 30 вата.
Такива беше взел човека.Отначало бях скептичен мислех ,че ще светне насочено или ще блести в очите.
Ееее....нищо такова! Прави ден вътре и не създава проблеми.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
пон авг 30, 2021 12:52 pmalex40 написа:
Здравейте, имам следния въпрос. Имам фитнес зала 10кв. в Г-образна форма. В момета осветлението е с лед пури с обща консимация 300W на 220V, 13 броя лампи. Идеята е, че искам да намаля консумацията, и да бъде по-светло от сега. Мисля сложа след лента като псновно осветление, но не знам какво да гледам. Затова моля съвети? IMG25137.jpg
като ше направя още снимки при необходомост!
Лед осветява насочено. Лента надали свети повече от крушка. Може би заигравка с осветителните тела и с цвета на повърхностите. С интерес следя темата
Lisko - майстор
Лентите не са направени с цел икономия, в тях има една камара резистори.
По всяка вероятност пурите имат по-високо капеде.
krasi92 - майстор
Поне ако беше направил окачения таван щото лампите са за такъв можеше да е бял и да не му е тъмно. С лед лента може да станат нещата но не и 300 вата за 100 квадрата. А пък и тоя няма биткоини щом 300 вата са му много и не си е довършил тавана
  • 1
  • 2

Тема "led лента за и как" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: