Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
kozl - майстор
чет сеп 02, 2021 1:28 pmmao написа:
чет сеп 02, 2021 12:56 pmhidrazin написа:
Галваничен изолатор и филтър

Включването и изключването на HDMI тава САМО при изключени от контакта устройства!
:partyman:
Какъв е този филтър?
Галваничният изолатор не е ли за кабела на кабелната телевизия?
П.С. сега видях, че е линк.
Но проблема при мен е, че има ток без да е включен кабела на кабелната.
Ток има - свети "фазомера", но загряването изглежда е било по причина от кабела на кабелната...
нед сеп 05, 2021 10:43 ammao написа:
Малко инфо.
От кабелната сложиха галванаичен изолатор.
Включих компютъра и телевизора в един разклонител и за сега няма проблеми, но все пак кабела на кабелната не го включвам в телевизора докато е свързан с компютъра.
mao
Здравейте.
Малко ъпдейт по темата с моите проблеми с токовете.
Така: Оказа се, че старият ми доставчик на кабелна и интернет (римекс - враца), и по двата им кабела връща сериозен ток от някъде отвън. Като го хванеш преди галваничния изолатор те кара да танцуваш. :rolleyes:
Като ги викнах на място и ги накарах те да хванат кабела и попитах защо... отговора беше, че не ги интересува и не са длъжни да слагат подобни изолатори. :axe:
Слава богу изгорялата видео карта (1600 лв.) беше учтиво заменена от AMD в чужбина без да са длъжни. :partyman:
И до тук добре, единия проблем е разкрит. Бързо смених доставчика и се върнах на старият където е оптика. Сега няма ток по металните части никъде. :rock:
Но пък има и друг проблем, навярно с ел. инсталацията, почти съм сигурен, че има!
Схемата е следната: Компютъра и телевизора са включени в ЕДИН разклонител (5 контакта), а той на своя страна в контакта на стената.
Този контакт е заедно с още два контакта на един и същи предпазител. Проблема е, че ПОНЯКОГА когато нещо бъде включено в тези контакти, картината на телевизора (когато се ползва с HDMI от PC) изчезва за 1 секунда. Същото се случва (ПОНЯКОГА ПАК) и когато просто включа осветлението, което е на отделен предпазител.

На какво може да се дължи това и как да го оправя? Имате ли идеи? Да обобщя, че става въпрос за панелен апартамент с двужилна инсталация и уж контактите са правени с някакви мостчета. #-o

Тема "Зануляване на двоен кабел" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: