Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
mao
Здравейте,
Имам следния проблем с токовете вкъщи:
Ползвах ТВ-то (чисто нов на 1 седмица) свързан с HDMI кабел към компютъра ми. Работи около 2 дена... Видео картата просто спря да работи... 1600 лв струва новата... абсурд.
Купих нов компютър. Снощи просто не ми изкара картина и реших да сменя порта на HDMI кабела, но когато го хванах... направо печеше на допир. Веднага изключих всичко, при вадене на HDMI кабела от компютъра... светка яко ток. Ако ползвам монитора си, който си е с щепсел шуко (трижилен) нямам такъв проблем. Обаче ТВ-то е с такъв захранващ кабел http://tpetrov.com/pictures/jpg/k-701-12.jpg
Реших да направя малко тестове.
Местих ТВ-то във всички стаи по различни контакти и на изходите за антена фазомера свети. Нищо не е включено в телевизора, освен само той в контакта.



Изключих всички АП, оставих само този където е включен ТВ-то. Същата история.
Контактите са ЗАНУЛЕНИ с мост, тъй като апартамента е с двужилна инсталация.
Това което аз си обяснявам, може и да греша, проблема идва точно от този захранващ кабел на ТВ, който не е шуко. Какво може да се направи, като се има предвид, че ТВ-то е в гаранция и не може да се пипа, а слота където се включва захранващия кабел няма опция за трижилен.
Има ли някаква опция за преходник, допълнителен предпазител и т.н. за да няма ток по тези части на тв-то, тъй като ще ми изгори и новият компютър?

Проблема не е дефект в ТВ-то. Имам вкъщи 3 и при тях е същата история.

Благодаря предварително.
hidrazin - майстор
Галваничен изолатор и филтър

Включването и изключването на HDMI тава САМО при изключени от контакта устройства!
:partyman:
mao
чет сеп 02, 2021 12:56 pmhidrazin написа:
Галваничен изолатор и филтър

Включването и изключването на HDMI тава САМО при изключени от контакта устройства!
:partyman:
Какъв е този филтър?
Галваничният изолатор не е ли за кабела на кабелната телевизия?
П.С. сега видях, че е линк.
Но проблема при мен е, че има ток без да е включен кабела на кабелната.
petromaniq66 - специалист
Завий един F конектор на SAT входа и корпуса му сържи към зануляването на контакта. Магариите идват от прехвърлящия кондензатор(и) в захранването. По - разумно е да мине през гаранционен сервиз, след като чак кабела загрява.
muhala - майстор
Пусни компа и тв в един разклонител.
wladimir1
Това с фазоуказателя от снимката нищо не значи, "светва" някакъв потенциал към нещо си там където си стъпил с каквото си стъпил... Ако искаш нещо да направиш в домашни условия намери си горе-долу качествен мултицет, сложи черната сонда в близка до теб "нула" в контакт/разклонител, а червената сонда пак дай на конектора, ако измери някакво напрежение съм готов да си хвърля дипломата от средното. :)

Телевизорът ти е за сервиз, но не възлагам големи надежди, че гаранционно ще му запука на някой да ти отстрани фабричната, детска болест. Ако можеш го върни, и занапред си купувай телевизори с шуко щепсели, освен, ако не са с външен захранващ адаптор, това почти сигурно гарантира поне замасяване на корпуса...

Всичко друго, което са те посъветвали по-горе също важи, включваш кабелите винаги при изключени от ел. мрежа уреди и винаги да са в един токов кръг/разклонител, да няма "дискотеки"...
mao
Ще измеря като се прибера, НО...
Както писах по-горе, проблема не е в телевизора, защото всичките 3 тв-та вкъщи го имат този проблем.
А проблема е, че заради този ток ми изгоря видео картата на компютъра.
Пак казвам, че няма значение в кой контакт са включени.
Няма как и 3те телевизора да са дефектни.
При вече купени, няма как да купувам нови с шуко, не че и въобще съм виждал в магазините.
И още една подробност от която едва ли зависи нещо, не са телевизори от евтините.
Благодаря за съветите.
MamaMy - майстор
Hidrazin ти е написал истината oще в началото. За разлика от USB, ''Включването и изключването на HDMI става САМО при изключени от контакта устройства!''
Това, че не си си прочел упътванията на уредите си е само твой проблем.
mao
чет сеп 02, 2021 8:29 pmMamaMy написа:
Hidrazin ти е написал истината oще в началото. За разлика от USB, ''Включването и изключването на HDMI става САМО при изключени от контакта устройства!''
Това, че не си си прочел упътванията на уредите си е само твой проблем.
Първо, мисля, че не се познаваме за да ми говорите на ТИ.
Второ, идеята на форма е да сме си взаимополезни, нещо което не виждам във вашият пост, а само дрънкане на клавиши.
И трето, не можете да ме убедите, че да ме бие ток от тази букса е нормално.
MamaMy - майстор
Когато не разбираш "Недей да ми лаеш, а храни кучетата и не пипай копчетата" :-D

Тема "Зануляване на двоен кабел" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: