Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
MamaMy - майстор
Напоследък забелязвам все по-често хора на които и двете им ръце са заврени отзад да обвиняват всички други за собствените си неудачи. Според тях някой е скрил информация и затова не им се получават нещата. Ама драги, не е скрита информацията. Съвсем явна си е. Изучава се от 1-ви до 8-ми клас в основното училище и след това в техникум поне още 4 години. Нищо не е засекретено и няма никакви тайни. Законите които важат са основни закони в живота. Нито в електротехниката, нито във ВиК са открити нови закони през последните 100 години. Гравитацията пък съществува още по отдавна. Разбирам мазачите да измазват стени със смартфони та да си мислите, че има някаква новост или пък електричарите да пускат тока по Wi-Fi и да икономисват от кабел. Не бива да сте толкова мнителни. Просто трябва да си измъкнете кунките от там и да пробвате да се поизцапате. Никой няма да ви каже вълшебна думичка с която нещата ще стават сами без да ги пипате. И да ви кажа още нещо, никой не ви е длъжен с нищо. Още по малко пък във форум в който всеки влиза доброволно. Ако пък си търсите майстори, не сте уцелили мястото. То е съвсем друго нищо, че са качени на един сървър.
Lutchezar - майстор
Новите поколения са различни от нас. Повишено самочувствие. Виж как ако гледаш клипчета ставаш майстор от 88 ниво. Свикнали са някой да им върши работата и да помага без да иска нещо в замяна. Не обичат да четат, съответно нямат база. Дълго и широко е, на практика нямат място в този форум освен ентусиастите които са излезли от стереотипа, повечето си имат в телефоните записан номер на майстор, кой за всичко, кой по няколко тематични.
Но си прав, нямат основите, нямат и техническия инженерен начин на мислене и търсят готови решения.
Лошото е че ще става още по-зле, защото четящите поколения са вече минало и история.
kuger - майстор
А, нека на някого ръцете да растат от грешното място, че да чака за помощ, та и да има претенции що не съм му помогнал!

Тема "От къде такива грешни изводи?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: