Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
Пацок - помощник
Здравейте казусът е следния при отвъртяни бушони които се намират в таблото на къщата електромера продължава да върти. След подмяната му проблемат е същия. Няма видимо някой да се е въезал, имам съмнения, че е по кабела оттечка или нещо такова защото върти при мокро време. Забравих да спомена че таблото където се намира електромера е на около 200м от имота и като цяло искам да го преместя непосредствено до имота. Казаха ми, че с жалби щели да го преместят за тяхна сметка понеже по закон било че трябва да е непосредствено до имота, дали има нещо вярно или къде да търся проблема?
Димитър Димов - специалист
По закон е на границата на имота
hidrazin - майстор
Възможно е да е проблем с кабела (подразбирам че от електромера до къщата е под земята).
Кабела не е проблем да се измери.
Това с преместването на електромера - забрави.
:partyman:
valentino76bs - майстор
нед сеп 05, 2021 6:28 pmПацок написа:
Здравейте казусът е следния при отвъртяни бушони които се намират в таблото на къщата електромера продължава да върти. След подмяната му проблемат е същия. Няма видимо някой да се е въезал, имам съмнения, че е по кабела оттечка или нещо такова защото върти при мокро време. Забравих да спомена че таблото където се намира електромера е на около 200м от имота и като цяло искам да го преместя непосредствено до имота. Казаха ми, че с жалби щели да го преместят за тяхна сметка понеже по закон било че трябва да е непосредствено до имота, дали има нещо вярно или къде да търся проблема?
Извикай някой ел техник да завърти фазата и нулата,може да имаш късмет!
Да обърне кабела сиреч.И вън и вътре той знае кво да направи!
Пацок - помощник
нед сеп 05, 2021 11:55 pmvalentino76bs написа:
нед сеп 05, 2021 6:28 pmПацок написа:
Здравейте казусът е следния при отвъртяни бушони които се намират в таблото на къщата електромера продължава да върти. След подмяната му проблемат е същия. Няма видимо някой да се е въезал, имам съмнения, че е по кабела оттечка или нещо такова защото върти при мокро време. Забравих да спомена че таблото където се намира електромера е на около 200м от имота и като цяло искам да го преместя непосредствено до имота. Казаха ми, че с жалби щели да го преместят за тяхна сметка понеже по закон било че трябва да е непосредствено до имота, дали има нещо вярно или къде да търся проблема?
Извикай някой ел техник да завърти фазата и нулата,може да имаш късмет!
Да обърне кабела сиреч.И вън и вътре той знае кво да направи!
Добра идея!
Пацок - помощник
нед сеп 05, 2021 11:52 pmhidrazin написа:
Възможно е да е проблем с кабела (подразбирам че от електромера до къщата е под земята).
Кабела не е проблем да се измери.
Това с преместването на електромера - забрави.
:partyman:
Здравейте преминава въздушно през гориста част понеже е във вилната зона на Витоша
Пацок - помощник
вт сеп 07, 2021 7:00 pmПацок написа:
нед сеп 05, 2021 11:55 pmvalentino76bs написа:
нед сеп 05, 2021 6:28 pmПацок написа:
Здравейте казусът е следния при отвъртяни бушони които се намират в таблото на къщата електромера продължава да върти. След подмяната му проблемат е същия. Няма видимо някой да се е въезал, имам съмнения, че е по кабела оттечка или нещо такова защото върти при мокро време. Забравих да спомена че таблото където се намира електромера е на около 200м от имота и като цяло искам да го преместя непосредствено до имота. Казаха ми, че с жалби щели да го преместят за тяхна сметка понеже по закон било че трябва да е непосредствено до имота, дали има нещо вярно или къде да търся проблема?
Извикай някой ел техник да завърти фазата и нулата,може да имаш късмет!
Да обърне кабела сиреч.И вън и вътре той знае кво да направи!
Добра идея!
Това и аз мога да го направя но таблото е капсоловано
Пацок - помощник
нед сеп 05, 2021 10:21 pmДимитър Димов написа:
По закон е на границата на имота
Нещата са малко неясни зависи кой как тълкува законо границата на имота не е на 200м от имота. Или аз бъркам!
Димитър Димов - специалист
вт сеп 07, 2021 7:10 pmПацок написа:
нед сеп 05, 2021 10:21 pmДимитър Димов написа:
По закон е на границата на имота
Нещата са малко неясни зависи кой как тълкува законо границата на имота не е на 200м от имота. Или аз бъркам!
Това е от сайта на чез :'' Етап VII. Фактическо присъединяване на обекти на клиенти към разпределителната електрическа мрежа и поставяне под напрежение на съоръженията за присъединяване

22. Електрическите съоръжения за присъединяване се поставят под напрежение до границата на собственост в 7-дневен срок от подаване на заявлението за продажба на електрическа енергия и при наличие на...'',а границата на собственост на имота се доказва с документи.
hidrazin - майстор
вт сеп 07, 2021 7:50 pmДимитър Димов написа:
Това е от сайта на чез ...
Няма значение от къде е защото няма връзка със случая.
А в случая никой и нищо не му е длъжен. Още по-малко да му мети електромера по негово желание.
Виждам дълбоко непознаване на законите и нормативната уредба.
КОНКРЕТНО:
1.Няма да му преместят електромера.
2.Вика си някой(фирма) който да му намери загубения ток и при нужда да му смени целия въздушен кабел.
Естествено за негова си сметка.
:partyman:
P.S. Димов, бива ли такива работи? Демокрация сме и никой не е длъжен да инвестира в някой на загуба.
Като иска вила в гората, ще си плаща масрафа.
Дори съм склонен на са хвана на бас че 6-те стълба и въздушния кабел са поставени от и за сметка на собственика на вилата.
Сегашния или някой от предишните. :-D

Тема "Здравейте преместване на електромерно табло" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: