Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
maddoktor - специалист
Здравейте
Имам следният случай .
В панелният апартамент в който живея от 30 години - имам табло със стари БГ черни прекъсвачи + основен порцеланов

Както се досещате за тези години - няколко или всички ще покажат дефект и ще се наложи смяната им .

Тук не се налага електроспециалист - понеже процеса е следният .
1: след като е изваден порцелановият предпазител - развивам клемите и с езичето махам старият и слагам новият . То и няма какво да се обърка .

Гадното е следното .
Тази инсталация би следвало да е направена от специалист - и гребена за автоматичните прекъсвачи в моят случай е в долният край , а консуматорите са в горният край . Като казвам долен и горен - палеца на прекъсвачите преместван нагоре за да затворя веригата .

Новите прекъсвачи гледам че този гребен е в горният край .

Дали ще е проблем за новите прекъсвачи - гребена да бъде отдолу ? Ще има ли проблем ?
valentino76bs - майстор
Няма никакво значение !
Проблем няма да има!
krasi92 - майстор
Имаш намерение да вкараш в таблото нови бушони без да го смениш ли
mironcho - специалист
Няма да е толкова лесно, както ти се иска - черните са монтирани с по два дълги болта с гайки зад металната плоча - трябва да я измъкнеш от таблото почти на цяло за да ги развиеш, да разкачиш и свалиш всички! черни АП едновременно. След това ще ти трябва парче DIN шина, която да закрепиш към металната плоча, да наредиш новите АП-та и да навържеш кабелите. Всъщност :? , не помня дали не трябваше и плочата да се махне и DIN шината да се монтира на дъното на кутията.
Когато си готов и сложиш капака ще се убедиш, че резултата е грозен и е трябвало да подходиш по-радикално - смяна на цялото табло.
Ако това до тук не ти харесва - не се занимавай изобщо - черните АП-та хич не са лоши и докато поне едно не ти направи проблем не се занимавай. Ако АП-тата не са реагирали на късо съединение и не греят - то нямаш основание да ги сменяш.
Ако обаче визията на таблото те дразни тогава - грабвай мотиката и с едно замахване таблото е долу :-D :weedman:
krasi92 - майстор
имам някъде на тавана една кутия останали някъкви
sts - специалист
По лесно е да се подмени цялото табло и резултата ще Ви хареса.
Няма да се чудите как оформяте отворите на капака на старото табло.
krasi92 - майстор
Но за целта ще си трябва електроспециалист щото си е работа за електроспециалист.

Тема "Подмяна на стари с нови Автоматични прекъсвачи" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: