• 1
  • 2
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
velas - специалист
вт сеп 14, 2021 6:53 amfloydogi написа:
Аз силно се съмнявам прахосмукачката да консумира 1500W. Я виж по-добре какво пише на табелката някъде отдолу.
Е колко да консумира?...
На прахосмукачките рекламираната мощност е именно консумираната, а не всмукателната, която е няколкостотин вата.
abcdefghijklmnopqrstuvwxz - майстор
вт сеп 14, 2021 2:03 pmvelas написа:
вт сеп 14, 2021 6:53 amfloydogi написа:
Аз силно се съмнявам прахосмукачката да консумира 1500W. Я виж по-добре какво пише на табелката някъде отдолу.
Е колко да консумира?...
На прахосмукачките рекламираната мощност е именно консумираната, а не всмукателната, която е няколкостотин вата.
Ам колко, доста по-малко.
Пример: Като ми изгоря прахосмукачката: отвън пише 1800W, но на мотора пише 1200W.
Отделно си има симисторен регулатор на мощност. Ако не я дъни до дупка може спокойно да кара на половината мощност.
muhala - майстор
Като купих апартамента заварих контакт захранен от фасунгата, там където се завиват кабелите. Това работи вече 5 години. Пускам циркуляр, прахосмукачка, фреза и тн. Ядове не е имало. 6 ампера не са кой знае колко много .
chapara - майстор
Айди бее, еле ако по време на строителството някой е направил така че да не минава и през електромера ти, тогава стотинки, но сега левове. Казвам го от лични наблюдения на повече от 40 такива изпълнения, просто контакт на никакво място 😁😁😁😁👍Изобретателен е българина, особено ако го отърква в чуждо дупе😂😂😂
velas - специалист
вт сеп 14, 2021 5:50 pmabcdefghijklmnopqrstuvwxz написа:
Ам колко, доста по-малко.
Пример: Като ми изгоря прахосмукачката: отвън пише 1800W, но на мотора пише 1200W.
Отделно си има симисторен регулатор на мощност. Ако не я дъни до дупка може спокойно да кара на половината мощност.
А измервал ли си реалната й консумация при пускане, постоянна работа и натоварване?
Hoвoceлckи - майстор
Както обикновено - леко преекспонирате проблемите. Да споделя какво видях наскоро в швабско: чисто ново строителство на къща; във всяка стая осветление и контакти - на един токов кръг с кабел 1,5 кв мм, "на влез-излез" (от единия - в другия). Имат практиката под вскеки ключ за осветлението да има контакт. И от него се захранва самото осветление. На снимката не се вижда съвсем точно това, което казвам, но това имам ...

Прикачен файл

IMG_20210831_102310_HDR.jpg
MamaMy - майстор
ср сеп 15, 2021 8:43 amHoвoceлckи написа:
Както обикновено - леко преекспонирате проблемите. Да споделя какво видях наскоро в швабско: чисто ново строителство на къща; във всяка стая осветление и контакти - на един токов кръг с кабел 1,5 кв мм, "на влез-излез" (от единия - в другия). Имат практиката под вскеки ключ за осветлението да има контакт. И от него се захранва самото осветление.
Кое по-точно те изненадва? Това сме го виждали отдавна. Не е забранено, но и не е най-добро. Като ти падне бушон от претоварване трябва да ходиш да го вдигаш в тъмното.

Ако гледаш чуждата арматура може да намериш много изненади. В Кипър например на всеки контакт има вграден ключ който го изключва. Във контакта с изненада открих и стопяем керамичен предпазител. Същия като този който имат и във всеки щепсел. Иначе стълбовете им дървени. Въпрос на стандарт.
съб сеп 18, 2021 1:14 pmchapara написа:
http://elmat-polmat.com/product/fasunga-opw-27-e/
Първоначално бях решил да монтирам същото, но разликата в гнездото и щепсела ми, както и 4A максимален ток ме отказаха. Затова направих по голямата глупост и взех 2x E27 адаптер, запоих 2x1,5mm силови кабели и предпазител 10А към фазата. Прахосмукачката проработи и свърших работа за половин час. Никъде по веригата не отчетох топлина, жужене или нагар, но със сигурност няма да ползвам повече инсталацията.
Изобщо не ми се търси отечката, която очевидно се получава някъде при ключа и е около 20-30 волта максимум, защото 40 ватовата крушка изобщо не светва от нея.
съб сеп 18, 2021 1:14 pmchapara написа:
http://elmat-polmat.com/product/fasunga-opw-27-e/
Първоначално бях решил да монтирам същото, но разликата в гнездото и щепсела ми, както и 4A максимален ток ме отказаха.
Затова направих по голямата глупост и взех 2x E27 адаптер, запоих 2x1,5mm силови кабели водещи към шуко гнездо и добавих предпазител 10А към фазата. Прахосмукачката проработи и свърших работа за половин час. Никъде по веригата не отчетох топлина, жужене или нагар, но със сигурност няма да ползвам повече инсталацията.
Изобщо не ми се търси утечката, която очевидно при ключа и то само при изключено положение. И е около 20-30 волта максимум, защото 40 ватовата крушка изобщо не светва от нея.
Благодаря на включилите се.
  • 1
  • 2

Тема "Отчита фаза при развинтване на крушката" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: