• 1
  • 2
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
Здравейте. Имам следната ситуация. В 50 годишна тухлена сграда в мазето имам само E27 цокъл и светеща жична крушка с ключ към нея.
- Когато крушката свети, фазомера отчита фаза по винтчетата на ключа.
- Когато изключа крушката , по винтчетата на ключа не отчита нищо.
- Когато изключа крушката и я развия, по винтчетата отчита фаза, както и на фазата на цокъла.

Всъщност целта ми беше да свържа разклонител към E27 цокъла, за да включа една 1500W прахосмукачка.
brum - майстор
Пусни си удължител и не прави такива работи. За да пуснеш 1.5kW консуматор трябва да си сигурен в състоянието на инсталацията и сечението на проводниците. Отделно, че не е ясно и предпазителят какъв е преди тях.

А фазата по болтовете на ключа говори за състоянието на инсталацията. Имаш утечка или в ключа, или във връзките зад него, или в самите кабели. За да разбереш къде е трябва да почнеш със сваляне на ключа. Задължително след изключен предпазител (свален бушон).
muhala - майстор
Пред твоето мазe би трябвало да има кутия. Вземи си ток от там.
iliya_i - майстор
пон сеп 13, 2021 9:32 amstronghold написа:
- Когато изключа крушката , по винтчетата на ключа не отчита нищо.
Тук не си проверил като трябва. Поне на един от винтовете. Всичко останало е нормално.

Но е много съмнително дали тази осветителна инсталация ще издържи такава мощност.
Andri01 - майстор
Уважавам хората които искат да направят нещо със собствените си ръце. Но ХОРА,разберете: тока / напрежението/ УБИВА!! Във форума се дават съвети-къде адекватни ,къде глупави и опасни! Но щом човек е опрял за съвет относно електроинсталация до форума,той явно не е "на ти" с материята! А това е много опасно - лично за него ,а и за околните. Добре е,да потърсите приятел / разбиращ от ел. системите/ или професионалист в тази област. С това не искам да засегна никого ,просто съвет от професионалист сблъсквал се с подобни ситуации. :partyman:
Благодаря на включилите се. Няма контакт наблизо и затова се опитвам през инсталацията на е27 крушката да си изведа такъв.
Когато поставя фазомера върху винчетата на ключа за лампата, при изключено положение - не отчита нищо.
В момента, в който започвам да развивам крушката - фазомера светва. Горе на самия цокъл също отчита фаза при изключен ключ.

За съжаление таблото с бушоните е заключено и нямам достъп.
Утре ще отскоча до практикер за това:
https://praktiker.bg/bg/El-aparatura/FA ... X/p/121524
пише 4А = 880W. Надявам се изтрае 1500W за 5 мин докато почистя.
petromaniq66 - специалист
Наадяваш се ама надали... Ако изгориш бушона как ще го смениш, като нямаш достъп до таблото ,че и в тъмното? И комшиите няма да си намират бурканите :lol:
floydogi - специалист
Аз силно се съмнявам прахосмукачката да консумира 1500W. Я виж по-добре какво пише на табелката някъде отдолу.
wladimir1
Трябват ти ей тези оръжия за има-няма 10-на лева.
Прикачен файл:
Lopatka_01.JPG
Lopatka_01.JPG (3.45 KиБ) Видяна 727 пъти
Прикачен файл:
Metla_01.jpg
Metla_01.jpg (11.68 KиБ) Видяна 727 пъти
Всичко останало е риск и то със собствения ти живот. Всъщност въобще не ти вярвам, че ще включваш прахосмукачка. Цялата галимация при положение, че има и подобна тема, да отваряш нова говори достатъчно... Но, каквото и да си намислил без достъп до таблото да изключиш напрежението е риск за живота ти, собствения ти живот и не само. Осветителна инсталация не е проектирана за големи консуматори и това е вън от съмнение... освен, ако не си сериозен късметлия и са теглили 2.5кв. мостовак вместо 1.5 или 1... И все пак не се прави така, извикай си човек да ти направи контакт в мазето вместо да правиш глупости, не случайно няма контакти в тези помещения всъщност...
krasi92 - майстор
Башона ако е 6 ампера за мазетата ще издържи една прахосмукачка от посочения разклонител фасунга за 10 минути. По притеснителнио е това с 4 ампера но пробата ще покаже.
  • 1
  • 2

Тема "Отчита фаза при развинтване на крушката" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: