Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
krasi92 - майстор
А трябва да слагат 63 и нещата са точни
hidrazin - майстор
Да ама не. Тати ще ми купи колело ... друг път.
:partyman:
iliya_i - майстор
нед сеп 19, 2021 9:42 pmkrasi92 написа:
А трябва да слагат 63 и нещата са точни
Трябва, ама ако искат. Обърни внимание, че има едно "до" преди цифрата. Та партида ДО 15 kW, съвсем не означава, че ще ти осигурят 15 kW.
FM STEREO - специалист
нед сеп 19, 2021 7:09 pmhidrazin написа:
нед сеп 19, 2021 1:18 pmkrasi92 написа:
За евн не знам но като пише до 15 значи трябва да получиш 14999 вата а не 11000.
Съжалявам приятелю ама няма такъв филм. Пък и ЕРП-тата са се "облекли" законово.
Чл. 34. (1) Присъединената мощност определя минималните технически параметри, по
които се проектират и изграждат съоръженията за присъединяване.
(2) Присъединената мощност се определя от съответния мрежови оператор в границите
от 110 % до 130 % от предоставената мощност, осигурявайки резерв за увеличаване на
предоставената мощност в бъдещ период.
Сега масово те цакат със 130%
Демек:
50А х 230V = 11500W
11500W x 1,3 (130%) = 14950W - в границите на закона са. За това и написах на FM STEREO че ни цакат.
И при мен е така - до тази година бяхме без предпазител преди електромера а след него стопяем 63А с основа Е33.
Тази година ги смениха. Преди електромера сложиха стопяем 50А с основа Е18 (патрон Ф15х36mm).
След електромера - автоматичен 50А.
Ама на мен ми е през оная работа защото имам две партиди - 23kW.
И като стигна до ремонт на банята ще си изпраскам един проточен с електронно управление.
:partyman:
Така е, съгласен съм @ hidrazin, при нас миналата есен от ЧЕЗ направиха друга дивотия, заклопиха таблата и достъп до башона след електромера вече няма, на вратите има изрязани прозорчета за да си следиш електромера, вътре в таблата сложиха СОТ-ове, френския кабел до таблото го сложиха в метални тръби, и във всички къщи където са били електромерите преди да ги изнесат, сложиха АП32А, с цел видиш ли да ти пада вътре апето вместо вънка, и да не ги викаш да ти го включват, гениална идея на господата от ЧЕЗ! :-D
При мен преди години се наложи да сменят предпазителя след електромера навън 50А, тъй като беше дефектирал и ми сложиха 63А, миналата есен когато правиха тези дивотии по горе, помолих техниците, които бяха от наета фирма от ЧЕЗ да ми оставят 63амперовия и така при мен си остана той.
abcdefghijklmnopqrstuvwxz - майстор
Липсва малко конкретика от автора...
За колко време след включването на консуматорите, изключи предпазителя?
Колко беше измереният ток? - да се измери, че не съм силен в гаданията!
То да ги смятаме kW-тите можем, ама при какво напрежение ги смятаме(под товар 10kW колко ще е божа работа). Дали обявените стойности на уредите са точни - не мисля.
Най-сигурно - мерва се тока за 5 секунди работа е и спираме с гадаенето. Ако е под 55А, няма причина да изключи предпазителя ако е изправен.
Според графиките трябва да държи минимум 13% превишаване на тока и да не изключи никога!!! Максимум 45% повече дават!
мин = 50*1,13= 56,5А , макс = 50*1,45=72,5А, средно = 64,5А
http://www.kentindustries.com/faz_trip_curve.gif
Подобен случай беше при приятелката ми: 50А изключваше при 20А товар.
Дойдоха пичовете и само като видяха марката на предпазителя, директно го смениха без да се разправяме и убеждаваме!
mika - специалист
пет сеп 17, 2021 2:21 pmvaldim написа:
...сменихме цялата ел. инсталация, вкл. захранващия кабел от електромера до таблото е 10 мм...
Ако преди ремонта захранващия кабел към апартамента е бил 6.0 кв.мм, прекъсвача след електромера от 50А даже е бил преоразмерен.
valdim - специалист
Благодаря МНОГО на всички, които се включиха до момента.
mika написа:
пет сеп 17, 2021 2:21 pmvaldim написа:
...сменихме цялата ел. инсталация, вкл. захранващия кабел от електромера до таблото е 10 мм...
Ако преди ремонта захранващия кабел към апартамента е бил 6.0 кв.мм, прекъсвача след електромера от 50А даже е бил преоразмерен.
Не знам колко е бил този кабел преди ремонта...Имотът е от 1965 г. и със сигурност този кабел не е бил сменян от тогава.
DMN - майстор
abcdefghijklmnopqrstuvwxz написа:
Липсва малко конкретика от автора...
За колко време след включването на консуматорите, изключи предпазителя?
Колко беше измереният ток? - да се измери, че не съм силен в гаданията!
То да ги смятаме kW-тите можем, ама при какво напрежение ги смятаме(под товар 10kW колко ще е божа работа). Дали обявените стойности на уредите са точни - не мисля.
Най-сигурно - мерва се тока за 5 секунди работа е и спираме с гадаенето. Ако е под 55А, няма причина да изключи предпазителя ако е изправен.
Според графиките трябва да държи минимум 13% превишаване на тока и да не изключи никога!!! Максимум 45% повече дават!
мин = 50*1,13= 56,5А , макс = 50*1,45=72,5А, средно = 64,5А
+1
muhala - майстор
ТЕЦ имате ли в сградата ?
valdim - специалист
пет сеп 24, 2021 12:24 ammuhala написа:
ТЕЦ имате ли в сградата ?
Схващам "хумора", но предлагам да ми го спестите ако пишете в поста.

Тема "Претоварване на ел. инсталация в апартамент" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: