Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
stridata - специалист
Здравейте. Захванал съм се да реализирам една моя мечта, но за съжаление бюджета е ограничен и ще трябва някои неща да си ги направя сам. Ще правя малко бояджийно и стигам до момента в който преди да се подреди ватата и картона на тавана ще трябва да заложа кабели. Тока за машинките е трифазен.
Та въпросите са няколко, но всички са свързани със сечението на кабелите които трябва да пусна. И съм си харесал едно табло от което да ON / OFF-вам машините.
1. От главното табло до моето хале ще трябва да изведа трифазен кабел за 10KW консумация. Ако може да ми подскажете какво сечение и вид кабел?
2. От моето табло до компресор и центробежен двигател с мощност 4KW ще трябва да пусна трифазен кабел. Ако може да ми подскажете какво сечение?
3. Ще сложа 10-тина LED осветителни тела. За тях вързани последователно ще стигне ли кабел 2х1.5mm2?
4. Харесал съм си едно табло с ON / OFF бутони, с шалтер и стоп бутон, Дали ще ми свърши работа и може ли да стане главно за компресора и двигателя?
Изображение
Изображение
П.С.
Да каже, че след като докарам кабелите до машините и таблото ще си наема PRO да си ми ги свърже!

Тема "Съвет за окабеляване на PAINT STUDIO." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: