• 1
  • 2
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
Здравейте, сигналните лампи на кафемашинката спряха да бачкат .Въпросът ми е от къде мога да закупя подобни на добра цена , защото гледах в нета и са по 8лв броя :shock: . От Козлодуй съм.

Прикачен файл

20210926_214011 (2).jpg
kuger - майстор
нед сеп 26, 2021 10:01 pmKiro_dizelaa написа:
Здравейте, сигналните лампи на кафемашинката спряха да бачкат .Въпросът ми е от къде мога да закупя подобни на добра цена , защото гледах в нета и са по 8лв броя :shock: . От Козлодуй съм.
Нямаш ли стари ключове за осветление ?
Или ползваш то тук: http://tpetrov.com/search.php?prod=%D0% ... 0%B0+05-OR
Утре ще купя , моя е грешката че дори не разбрах че плафончетата се свалят , а веднага започнах да диря из интернета :o хората са го казали (бързата работа срам за майстора).... все пак благодаря за отговорите ! :partyman:
kozl - майстор
нед сеп 26, 2021 11:28 pmKiro_dizelaa написа:
Утре ще купя , моя е грешката че дори не разбрах че плафончетата се свалят , а веднага започнах да диря из интернета :o хората са го казали (бързата работа срам за майстора).... все пак благодаря за отговорите ! :partyman:
За плафончетата, требе ли да рабираме цветни чохълчата (нещо като нахлузени презервативи :-D ) :?

А по-любопитното е, че глим лампите рядко се повреждат, още по-съмнително и трите.
Не съм сигурен, но ми се струва, че съпротивлението на снимката е към единия проводник, облечен с вътрешен термосвиваем шлаух. Външния шлаух е хванал и двата проводника, заедно с лампата.
Внимателно срежи термосвиваемия шлаух и провери съпротивлението към глимката. Може да се окаже, че не ти требат глимки, а нови съпротивления и два размера термосвиваем шлаух.

А дали не са светодиоди :? Аз от снимката не мога да позная :sad:
FM STEREO - специалист
Чак пък и трите да дефектират не ми се вярва, по скоро има прекъсване на захранването им!
пон сеп 27, 2021 8:24 amkozl написа:


За плафончетата, требе ли да рабираме цветни чохълчата (нещо като нахлузени презервативи :-D )

Да точно така! Същите са като тази : http://tpetrov.com/search.php?prod=%D0% ... D0%B0+10-G
А дали има нещо общо с това ,че бабата на приятелката ми, има навика да изключва всичко директно от контакта :lol: , демек след всяко кафенце дърпа щепсела. Жената пие кафе след всяко хранене (три пъти дневно си я включва и изключва)... :? Също каза че не са изгорели едновременно . Иначе машината си работи .
krasi92 - майстор
Купи и смени. Инвестицията е около кутия цигари. А в духа на форума може да си купиш мултицет за 50 кинта и да замерваш дали има ток до тях и ако има пак да инвестираш в 3 ламбички. А като смениш съпротивленията и термошлауха и си купиш и поялник нещата си идват на място.
kozl - майстор
вт сеп 28, 2021 4:59 amKiro_dizelaa написа:
пон сеп 27, 2021 8:24 amkozl написа:
За плафончетата, требе ли да рабираме цветни чохълчата (нещо като нахлузени презервативи :-D )

Да точно така! Същите са като тази : http://tpetrov.com/search.php?prod=%D0% ... D0%B0+10-G
А дали има нещо общо с това ,че бабата на приятелката ми, има навика да изключва всичко директно от контакта :lol: , демек след всяко кафенце дърпа щепсела. Жената пие кафе след всяко хранене (три пъти дневно си я включва и изключва)... :? Също каза че не са изгорели едновременно . Иначе машината си работи .
Глим лампите обичайно со прозрачни, безцветни. За да се получи цвят или се пъхат в оцветени втулки от пластмаса или се боядисват с цветна, прозрачна боя, или им се нахлузват оцветени чохълчета.
За оцветяване може да се ползва перманентен маркер, но трайността не е гарантирана.
Щепсела не е причина за повреда на глим лампите. По вероятно е некачествени или неправилно употребени съпротивления. За по сигурно аз бих ползвал повече от 300К на 0,25W.
вт сеп 28, 2021 7:16 amkrasi92 написа:
Купи и смени. Инвестицията е около кутия цигари. А в духа на форума може да си купиш мултицет за 50 кинта и да замерваш дали има ток до тях и ако има пак да инвестираш в 3 ламбички. А като смениш съпротивленията и термошлауха и си купиш и поялник нещата си идват на място.
Имам , поялник , термошлаух и пистолет за горещ въздух , а мултицет мога да заема . Само лампите да дойдат и всичко е ток :o
  • 1
  • 2

Тема "Глим лампи" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: