Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
Здравейте,
Надявам се темата да е на правилното място.
Имам нужда от малко помощ относно избирането на датчици за СОТ, разположението им и част от програмирането.

Апартаментът се намира на 3-ти етаж, на приложената схема съм описал къде смятам да се сложат датчици и какви. Четох доста по темата, даже и тук във форума, но някои неща все още не са ми ясни.

По принцип има възможност да се сложат акустични и обемни/комбинирани датчици, но ако периметърът е защитен има ли нужда от това? Сирената и останалите външно монтирани датчици си имат тампер, пък вече да се надяваме да сработи :)
Ако има нужда от акустични, съдейки по упътването им, мисля, че ще ми се наложи да сложа поне 3, за да са достатъчно чувствителни.
Ако има нужда от обемни ми се искаше да са PIR+Microwave, уж по-точни и да не се "минават" лесно, обаче не знам колко са подходящи за вътрешно ползване - да не започне да ме боли главата :mrgreen:
Може да се сложат и МУК-ове на прозорците, но не знам отново дали има нужда. Дограмата си е стандартна, отваря се с отвертка.

Централата е Paradox EVO192.

Изображение

Относно програмирането за момента имам следния проблем - адресируемите датчици, вързани към "COMBUS," не реагират когато ги отворя; тамперът не предизвиква аларма. Пробвах да разцъкам "Tamper recognition", но без успех.

Да, малко се филмирам относно сигурността, но просто съм бил свидетел на прекалено много неща, за това параноята ми е оправдана :)

Много благодаря за помощта!
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
съб окт 02, 2021 1:50 pmbrocc0li написа:
... Надявам се темата да е на правилното място...
По-скоро си за Електроника и схеми viewforum.php?f=41
lyubohar - майстор
Какво направих аз-обемни датчици на всички стаи,коридор и балкон.
На всички прозорци и входна врата магнитни.
Освен това на прозорците и врати съм сложил райбери,че пластмасовата дограма се отваря с отвертка.
(На по новите дограми обкова е по осигурен.)
Алармата е с два кръга-външен като сме в къщи и всичко включено като ни няма.
Тъй като я поставяхме след ремонти всичко е на батерии.
Това си е консуматив и понякога има проблем при изхабяване на някоя батерия.
burkov - специалист
Имай предвид, че сотаджиите ми поискаха да добавят и датчик в помещението с парадокса. Макар да е вътрешно помещение, така че провери ги предварително дали ще ти го искат, за да оставиш кабел.
съб окт 02, 2021 7:13 pmburkov написа:
Имай предвид, че сотаджиите ми поискаха да добавят и датчик в помещението с парадокса. Макар да е вътрешно помещение, така че провери ги предварително дали ще ти го искат, за да оставиш кабел.
Точно това ми беше едно от притесненията - няколко човека вече ми казаха, че въпреки тампера на кутията си държат да има датчик, който я покрива. Явно няма бягане от това.

Благодаря за отговорите, относно категорията ще видим ако темата изчезне, ще се знае, че не е за тук :)
sts - специалист
СОТ задължително монтират датчик за защита на централата.Целта е ако се
задейства датчика при ситуация да изпрати сигнал до оператора без закъснение.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
съб окт 02, 2021 9:04 pmbrocc0li написа:

Благодаря за отговорите, относно категорията ще видим ако темата изчезне, ще се знае, че не е за тук :)
:-) Идеята на категориите е, че спецовете, уж, си посещават съответните форуми, никой не трие
addicted - специалист
Аз пък от двете теми писах баш в грешната.

Няколко въпроса.
1. Кой ще реагира след аларма. Вие или форма за СОД. Съмнявам се че някоя фирма ще се съгласи ако са само периметрови датчици.
2. Как я програмирате? От клавиатурата или с компютър и програматор? У казали сте тампера, а казали ли сте какво събитие да предизвиква? Вариантите бяха няколко, само проблем, аларма само при включен сот, аларма винаги и т.н.

По добре пирове вътре, и мукове на прозорците. Така хем няма да забравите прозорец отворен, хем можете да си организирате слиип и стей режими с муковете на прозорците и входната врата.
А тия външни датчици хич не ме кефят. Според мен не работят коректно. Иначе на хартия са чудесни.
Относно мястото на централата и предавателя.
Задължително условие е да бъдат зад моментално зона. Дефакто, немогат да бъдат в антрето където зоната е "чакаща".

Тема "Монтаж и програмиране на СОТ" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: