• 1
  • 2
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
i486 - специалист
На един обект искам да сложа нещо като главен шалтер за изгасяне на захранването. Идеята е да стане като хотелска стая - излизаш и изгасяш всичко от 1 място. Най-просто решение с главен предпазител, но се опасявам ще издържи ли многократно щракане. Има ли някакви предпазители предвидени за такава цел?
iliya_i - майстор
Слагаш си един прекъсвач и отделно предпазител.
Например такъв
kuger - майстор
Може и така:
https://www.google.com/url?sa=t&rct=j&q ... CyRqSNkc88
При нужда добавяне на силов модул /контактор/.
gruio - специалист
Това което ти трябва се нарича контактор - това се ползва в хотелите когато си поставиш картата до вратата - включва контактора.
Не съм ел. техник, това са ми познания от обща култура и не мога да те посъветвам какъв и как точно да монтираш.

Щом не знаеш какво ти трябва - най-добре се свържи с някой еладжия да ти свърши работа като хората.
Lutchezar - майстор
Защо никой не спомена думичката "шалтер"?
😂😂😂
i486 - специалист
нед окт 03, 2021 8:14 pmi486 написа:
шалтер
valentino76bs - майстор
нед окт 03, 2021 8:14 pmi486 написа:
На един обект искам да сложа нещо като главен шалтер за изгасяне на захранването. Идеята е да стане като хотелска стая - излизаш и изгасяш всичко от 1 място. Най-просто решение с главен предпазител, но се опасявам ще издържи ли многократно щракане. Има ли някакви предпазители предвидени за такава цел?
Конкретизирай какъв е обекта?
По принцип не му е работа на АП да се щрака постоянно но....ако се изключва при някакъв мижав товар му няма нищо.
Можеш и товаров прекъсвач можеш и хиляда работи...но къде искаш да го сложиш какъв е обекта ей такива ми ти неща :)
i486 - специалист
Обектът е нещо като барака - една стая + кухненски бокс, баня. Не е задължително да има централен шалтер, но така и така сега ще се слага табло, би могло да се предвиди. Не обичам да обикалям да гледам за останали печки и бойлери и в домашни условия, а там може 1 седмица да не ходи никой и е по-съществено забравянето.
valentino76bs - майстор
Еми товаров прекъсвач на входа 63 А .Сиреч шалтер :)
  • 1
  • 2

Тема "Централно изключване" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: