• 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
krasi92 - майстор
Не вади теории а помогни на колегата ако можеш. Пеактиката е най добрия учител
krasi92 - майстор
Благодаря за забележката.Ако имаш предвид че съм 92 набор не съм
valentino76bs - майстор
ср окт 06, 2021 7:16 pmHoвoceлckи написа:
Е оставяй го да си работи само на звезда. Какъв е/са проблемът/ите?
Имал съм случай с един мотор беше на триъгълник и ми се обадиха че ей така взел да пада предпазителя обаче на генератора който го захранва.Машината беше някаква която се използва за настилка гранула ли имаше вътре трамбоваше ли нещо забравих но работата беше на бозук! Свързах го на звезда просто трябеаше да работи и им казах да го пипат дали грее .... и така си отече .Явно мотора няма зор голям и си работеше без проблем.
И нагреватели за 110 волта сме ги пускали на 230 като няма резерва работят около 6 месеца до година и изгарят.Като няма риба и рака е риба :)
l0v - специалист
ср окт 06, 2021 12:48 pmHoвoceлckи написа:
Lov, с каква цел предлагаш да се пробва смяна на звездния център? Колегата каза, че токовете са симетрични? Не пречи пак да провери. За да работи постоянно на "звезда" е най-лесно да блокира времерелето.
Какъв е токът на празен ход на трите фази "при звезда"? До колко достига при товар (работа)? При работа има ли осезаемо падане на оборотите? Какви са оборотите на двигателя (на око)? Какво стана с мегера? За пробив към корпус и "междуфазно" на секциите можеш да провериш с пробна лампа (както вече ти казаха)?
Защото стана голяма каша с акълите кой цвят кабел на коя клема да бъде вързан. Исках да се убедя по най простия начин дали краищата на намотките са подредени правилно. Писах и преди че не се знае кой какво е правил. А съм имал и случай вероятно от влага да ми пробива изолацията от към едната страна на намотките. И като му направих там звездата си работи. После като изсъхна се оправи. Айде по малък двигател и с едно топче кабел за захранване. На тоя по вероятно да завърши работата с як гърмеж ама щеше да се разбере веднага че е за пренавиване. :)
п.п. А относно, че никой нищо не е пипал пресен случай от днеска и то точно с дробилка. Преди два месеца ровичках из вътре и понеже таблото поударено и не се затваря добре за да не се пълни с прахоляк два ката армирано тиксо по периферията за херметизация. Таман и да не барат защитата от претоварване щото се бяха изучили. При претоварване хидравликата на подаването дава на задна докато тока спадне и се продуха добре. Та днеска съм пак там по спешност никой нищо не бил пипал но двигателя не иска да мине на триъгълник. Някой врътнал таймера до край щото е чувал ще нещо се е въртяло вътре и лапала по бърже трупите. :проба: Таблото си е пак омотано със същото тиксо само че пропуснали, че бях лепнал гаранционно стикерче и сега го няма. В пепеляка не са го видели и за по лесно намотали ново. Такива ролки там бол. :lol:
А колегата тръгна да се бори с една цепачка, че не им работи хидравликата. Оказа се че им няма маслото а няма ни едно петънце от теч. Само дето е капачката на резервоара и е стояла тубата омазано по земята и засипано с боклуци. :?:
Hoвoceлckи - майстор
Ако а е мокър, все си мисля,че пробивът ще се проявява и при звезда? А той си работи нормално. Също и при междувитково късо.
krasi92 - майстор
Граматиката колега граматиката
Hoвoceлckи - майстор
:-D
Последна промяна от Hoвoceлckи на пет окт 08, 2021 10:32 am, променено общо 1 път.
valentino76bs - майстор
Стана добра тема не я осирайте!
piron45 - майстор
Колеги, благодаря на всички включили се в темата. Можем да продължим да разсъждаваме по казуса щото проблема си остава за сега. Само дето не мога да правя нищо в момента, че времето се скапа. При нас духа яко, вали здраво и е студ, а машинарията е навън и няма покрив.
Да спомена, защото май съм пропуснал, има вероятност за пропуск на влага в мотора. капака на клемната кутия е удрян някога и имаше малка цепка в единия край около 2см дължина. Веднага го силиконирах, но е стояла толкова време навън, че е възможно да е прокапало навътре. Може би както казва колегата по горе като я пуснем да поработи да изсъхне и да се оправи, ако е от влага. Днес трябваше да го мерим с мегера, ама в това време работата се разсъхна.
Оправили се времето ще го борим отново.
  • 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8

Тема "Проблем с ел.мотор Звезда-Триъгълник" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: