• 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
Hoвoceлckи - майстор
Е оставяй го да си работи само на звезда. Какъв е/са проблемът/ите?
piron45 - майстор
ср окт 06, 2021 7:16 pmHoвoceлckи написа:
Е оставяй го да си работи само на звезда. Какъв е/са проблемът/ите?
Ще го видя тия дни дали има мощност само на звезда да дроби клоните, че докато бях в отпуск са му свалили кюнеца на изхода да го преправят нещо. Като нищо може да остане и само на звезда, ако и с мегера нищо не покаже.
Hoвoceлckи - майстор
С мегера ... ако "допълнителният" ток е от пробив към корпус или между секции, то той ще протече и при пробата с пробната(ите) лампа(и). Предполагам знаеш за двете последователно за 400 V. За "междувитков" пробив ... отиваме към бобиньор. Но при тези симетрични токове - едва ли.
krasi92 - майстор
и на триъгълнок ще работи. Една от намотките е с разменени краища. Опитно най много от третия път ще разбереш коя ако ти е сложно с траф и мултицет.
Hoвoceлckи - майстор
Ти сериозно ли при положение, че на звезда токовете са еднакви?
И защо изобщо ти е траф? То двигателят си е "траф" :wink:
kuger - майстор
ср окт 06, 2021 8:45 pmHoвoceлckи написа:
Ти сериозно ли при положение, че на звезда токовете са еднакви?
И защо изобщо ти е траф? То двигателят си е "траф" :wink:
С траф и мултицет се определят началата и краищата на намотките.
krasi92 - майстор
ср окт 06, 2021 8:45 pmHoвoceлckи написа:
Ти сериозно ли при положение, че на звезда токовете са еднакви?
И защо изобщо ти е траф? То двигателят си е "траф" :wink:
Ма напълно сериозно.
Hoвoceлckи - майстор
При разменени чифт краища (н.к.) двигателят няма да се развърта безпроблемно и на звезда. Още по-малко е възможно токовете да са еднакви.
Както казах, не е нужен(задължително) траф за определане "начало/край". Даже и крушка във "вторичната". Токовете в "първичната" са осезаемо различни при свързване "начало с край" и "начало с начало". Ако се замислиш малко над долната схема ще разбереш и защо твърдя, че няма как токовете да са еднакви :wink:

Прикачен файл

IMG_20211007_085519.jpg
IMG_20211007_085519.jpg (14.74 KиБ) Видяна 610 пъти
krasi92 - майстор
може би ще се разочароваш но на звезда ще си работи. И токовете никога не са абсолютно еднакви. Да напомня ако можеш да обясниш защо при звезда има значение дали мотора е захранен през началото или края
Hoвoceлckи - майстор
Не си спомням да съм писал точно това. Както и че токовете са АБСОЛЮТНО еднакви!Ти като незнаещ ли питаш или като заяждане с цел изпъкване? Валентино ми каза, че греша и толкова. Ти обаче драпаш. Всъщност ти как точно определяш кое е начало и кое - край? Отговори ми на тези въпроси за да знам как точно да ти отговоря и аз. Видимо имаш пропуски в теоретичните си знания за трансформаторите/двигателите. Затова простичко ти предлагам да пробваш да обърнеш посоката "начало/край" на една секция на работещ в звезда двигател и да споделиш резултата. Най-вече съотношението на токовете.
  • 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8

Тема "Проблем с ел.мотор Звезда-Триъгълник" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: