Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
Здравейте,

Купих си хладилни на AEG, модел rdb428e1aw

Забалязах, че 2-3 седмици след пускането се образува лед/скреж по горната част и горният ръб на камерата. Обадих се на сервизния им център и дойде човек. Той каза, че проблемът е от уплътнението на вратата на хладилника, понеже отдолу беше провиснало, та от там се е включвал по-често и затова се е натрупал толкова лед и в камерата. Оправи уплътненията, в смисъл нагря ги с пистолет и ги направи по-стегнати, защото не са хванати за нищо реално, просто уплътненията влизат в улей на двете вратички. След това размразих хладилника и пак го включих и пак същия проблем. Пак се обадих, дойде друг от друга фирма, която се занимава с поддръжка на AEG и Electrolux. Доста нагъл беше, влиза и вика "К'во искаш, ти си си купил хладнилник Мраз, това е хладилник Мраз, най-евтиното AEG." Тръбите на изпарителя минавали в горната част на камерата, както и в горния ръб и затова се образувал лед. Имало три класа уреди от всеки производител - нисък, среден и висок
Прикачен файл:
viber_image_2021-10-04_17-55-00-064.jpg
viber_image_2021-10-04_17-55-00-064.jpg (71.33 KиБ) Видяна 554 пъти
. Аз съм си бил купил от ниския клас. И така да е, този хладилник е по-скъп от аналозите му със същия размер от други производители и 600 лв. лично за мен не са малко пари. Имах нужда точно от такъв - не много висок, с горна камера. Както и да е, викам му ама това все пак е AEG, трябва да е качествен и той да ама поне не били като Crown-а, на които им били провисвали вратичките. Казах му, че съм ползвал Crown години, през които е работил перфектно, без заледяване и т.н., което е самата истина. Каза също да съм мазал с вазелин уплътненията понеже трябвало да се напаснат ?! Даже хладилникът е low frost и има голям надпис defrost less often, ама това било за хладилната част. Т.е. с това заледяване на камерата трябва да го размразявам и файда, че хладилникът е low frost, т.е. все едно го няма. За мен AEG, трябва да е поне с качеството на Crown и NEO, които са по-евтини. Може и да не съм прав. Това което казва за заледяването вярно ли е, т.е. прекарал ли съм се или е фабричен дефект и съм в правото си.
krasi92 - майстор
Може да е нисък клас но все пак е фризер а не ледогенератор.Ако в инструкцията не е описано че трябва да натрупва лед си търси гаранцията,Пише ли че трябва да мажеш с възелин и да се напасват уплътнения.Ако си спазил инструкцията за монтаж топката е в тяхното поле.
Lutchezar - майстор
Ако е празен и прави лед означава че от някъде влиза въздух и влагата от въздуха при охлаждането образува леда. Разгледай внимателно уплътненията.
brum - майстор
Пусни едно оплакване до КЗП. Щом 2 пъти са идвали без ефект ще им трябва по-силна мотивация.

Иначе ако искаш да се оправяш сам - слагаш фенер вътре, затваряш вратата и гледаш от къде свети. След размразяване се вижда по-добре.

Тема "проблем с фризерна част на хладилник AEG" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: