• 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
iliya_i - майстор
За бойлер 3 кВ 2.5 стигат. Но той ти е почти до таблото, та и 4 да пуснеш няма да се охарчиш.

Те тия всичките машинки, дето ще им пускаш 2 кръга в кабинета нямат 1 кВ. Не знам дали наистина ти трябват 2 кръга.
DevilsDj1990 - напреднал
ср окт 13, 2021 10:38 pmiliya_i написа:
За бойлер 3 кВ 2.5 стигат. Но той ти е почти до таблото, та и 4 да пуснеш няма да се охарчиш.

Те тия всичките машинки, дето ще им пускаш 2 кръга в кабинета нямат 1 кВ. Не знам дали наистина ти трябват 2 кръга.
За известно време имах като идея 1 контакт да е на отделен бушон тъй като имам заваръчен апарат(аргон )който съм забелязал че смуштава всичко включено на същата мрежа , тук обаче нз колко е уместно да го правя или да не си правя експерименти да заварям вкъщи , също нз как ще се разбират с ДТЗ . Въпреки че няма е лошо да мога да си заварям , та да не се налага нещо малко да ходя до цеха (работа) или до гаража на бащата ( в съседния квартал) за да заваря. Любител заварчик съм , просто на работа се понаучих , че правим машини за хранителновкусовата промишленост , главно работим с мандри и порай заварчиците реших да се екипирам и си поръчах едно китайче компактно аргонче което се оказа перфектно за лична/домашна употреба , да не говорим че на работа се ползват не по добри апарати.
mika - специалист
ср окт 13, 2021 10:32 pmDevilsDj1990 написа:
Ок всичко пускам 3 освен осветлението ...
съб окт 09, 2021 12:11 amDevilsDj1990 написа:
Извинявам се предварително че най-вероятно по-разбиращите ще се напрегнат от "тъпите" ми въпроси но искам да схвана и да си го направя както трябва.
Знам че цитирането на наредби е досадно, затова последно:

"Чл. 1753. (1) В сградите линиите от разпределителните, етажните и апартаментите табла до осветителите
за общо осветление, контактните излази и стационарните потребители се изпълняват трипроводни (фазов
- L, неутрален - N, и защитен РЕ проводник)."
DevilsDj1990 - напреднал
ср окт 13, 2021 11:12 pmmika написа:
ср окт 13, 2021 10:32 pmDevilsDj1990 написа:
Ок всичко пускам 3 освен осветлението ...
съб окт 09, 2021 12:11 amDevilsDj1990 написа:
Извинявам се предварително че най-вероятно по-разбиращите ще се напрегнат от "тъпите" ми въпроси но искам да схвана и да си го направя както трябва.
Знам че цитирането на наредби е досадно, затова последно:

"Чл. 1753. (1) В сградите линиите от разпределителните, етажните и апартаментите табла до осветителите
за общо осветление, контактните излази и стационарните потребители се изпълняват трипроводни (фазов
- L, неутрален - N, и защитен РЕ проводник)."
Аз ли съм тъпичък нз ама аз не съм видял някъде по стълбище до сега , а 10тина години правих ремонти на стълбища и се е налагало да сменям плафони и ключове , не съм видял заземяване , и ако искат да има защо нямам пуснато то таблото заземяване?
jekasus - майстор
DevilsDj1990 написа:
а 10тина години правих ремонти на стълбища и се е налагало да сменям плафони и ключове , не съм видял заземяване
няма как да видиш на старото строителство, на новото има кабел заземяване, но е често е изрязан и не се използва, щото при лед лампи е излишен и не се използва.
DevilsDj1990 - напреднал
чет окт 14, 2021 12:24 amjekasus написа:
DevilsDj1990 написа:
а 10тина години правих ремонти на стълбища и се е налагало да сменям плафони и ключове , не съм видял заземяване
няма как да видиш на старото строителство, на новото има кабел заземяване, но е често е изрязан и не се използва, щото при лед лампи е излишен и не се използва.
При новото ясно , ама при мен става дума за старо където заземяване , йок.
mika - специалист
Цитирах наредбата защото казахте, че искате да го направите както трябва, но всъщност пестите от най-важното - безопасността. Вероятността третия кабел да влезе в употреба при осветление наистина е нищожна, но тази наредба е писана от хора, които са видели какво ли не.
Ето един забавен пример:
С 2 леви - специалист
Бих взел това:
Прикачен файл:
Clipboard01.jpg
Clipboard01.jpg (29.46 KиБ) Видяна 566 пъти
От тук примерно: ЦЪК!
Virtex - майстор
вт окт 12, 2021 9:35 pmAndri01 написа:
На времето имаше 3-ма Тошковци ,които разсмиваха държавата. Е,тука ,в сайта ти си единствения...многознайко! " ....нашия интелигентен Google "!! :partyman:
Забавното е, че нареждаш хидразина, а си баш като него - спам навсякъде. Дори не си google, а чист спам с цитираната част. Съответно какво точно искаш да постигнеш с тези мнения ?
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8

Тема "Подмяна ел.инсталация ПОМОЩ" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: