• 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
DevilsDj1990 - напреднал
чет окт 14, 2021 8:08 pmС 2 леви написа:
Бих взел това:

Clipboard01.jpg

От тук примерно: ЦЪК!
Нямах предвид да ги взимам от практикер , ще са си от по-специализиран магазин където имам човек който ползва 20% отстъпка , АП тата примерно бяха по 6лв мисля без отстъпка. Въпроса беше като модел , примерно пак от тази серия са ми и АП-тата , и такъв 2P 40А 30мА да е
Andri01 - майстор
Просто е: "...не разбирам нищо от тоци,ама ми кажете как да си направя инсталацията в къщи..."! Хайде обясни ми го това? Мене като ме заболи нещо,отивам на лекар! Даже е по безопасно/ в повечето случаи/ ,да вземеш някакво лекарство в къщи,от колкото да си правиш сам "токовете"!! Или и това е спам...според тебе? Електро мрежите са безопасно до 36в., след това става вече лошо-за "майстора" и за околните!? И това е спам,нали??? :lol: :lol: :lol:
П.С.: Virtex, прочети първото изречение от темата!!!!!!!!
krasi92 - майстор
Човека може да няма излишни средства да плаща на майстори и в тубата има и клипчета как стават нещата. Но пък има желание и пита. На съветите от форумните бабички отвръща с ок ок и си прави каквото е разбрал от тубата. Нагледал съм се на такива самоделки след опити направи сам. Може би на някои им се получава.
mika - специалист
С дефектнотоковите от серията Easy9 трябва да се внимава, защото тези, които са в корпус на Muilti9 са електромеханични, но другите са електронни и у нас са забранени за употреба.
DevilsDj1990 - напреднал
Както написа колегата излишни средства няма за майстори , не съм пълен идиот , но просто не съм се занимавал с апартаментна инсталация до сега. Принципно се занимавам с разни нискотокови проекти , слобявам си 3D принтери по личен дизайн и модел и програмиране , на работа съм шлосер и работя на струг , абкант и лазер , мога да работя с програми за 3D моделиране и т.н , с компютри сме на ти , 10тина години се занимавах с ремонтни дейности по апартаменти и стълбища .Мисля че съм достатъчно сръчен да си прекарам жиците , таблото беше неясното , с помощ и съвети от колеги от форума стигнах до заключения по въпроса какви и как. По някое време ще направя една примерна схема да видим дали съм разбрал всичко правилно.
Цялата работа тръгна от там че апартамента беше закупен с ипотечен кредит , но не ми отпуснаха достатъчно и парите които бяха заделени за ремонти главно отидоха за да се закупи и по нотариуси и т.н. Иначе тока , баня и ВИК щеше да е с майстори , другото аз , сега обаче тока аз и само ВИК и баня и гипсокартон ще е майстор просто защото ми е познат , работи добре и ще ми вземе смешна цена.
DevilsDj1990 - напреднал
Иначе не ми се свидят пари за да го направя както трябва , това че ще дам 100-200лв отгоре да взема повече бушони и кабел не ме плаши. И там имам човек дето ми орежда 20%+ отстъпка за тези неща.
DevilsDj1990 - напреднал
Сега обаче дойде и друг момент - днес се върнах от командировка и отидох да погледна АП-то в етажното табло какъв е. Оказа се че моя е единствения който е 50А , така че предполагам че сега и EVN ще трябва да намесвам да го сменят ?

Прикачен файл

IMG_20211015_163215.jpg
DevilsDj1990 - напреднал
пет окт 15, 2021 3:59 pmmika написа:
С дефектнотоковите от серията Easy9 трябва да се внимава, защото тези, които са в корпус на Muilti9 са електромеханични, но другите са електронни и у нас са забранени за употреба.
Добре , а какви ДТЗ бихте ми препоръчали. АП-тата са такива Easy9
Hoвoceлckи - майстор
пет окт 15, 2021 7:24 pmDevilsDj1990 написа:
Както написа колегата излишни средства няма за майстори , не съм пълен идиот , но просто не съм се занимавал с апартаментна инсталация до сега. Принципно се занимавам с разни нискотокови проекти , слобявам си 3D принтери по личен дизайн и модел и програмиране , на работа съм шлосер и работя на струг , абкант и лазер , мога да работя с програми за 3D моделиране и т.н , с компютри сме на ти , 10тина години се занимавах с ремонтни дейности по апартаменти и стълбища .Мисля че съм достатъчно сръчен да си прекарам жиците ,таблото беше неясното , с помощ и съвети от колеги от форума стигнах до заключения по въпроса какви и как...
Какво си ти ... и какво е един бивш старшина, подвизаващ се като ракетно гориво, който е спец по ползването на гугъл, но няма много допирни точки със софтуер и работи поддръжка на фото-парк ... и обича пуканки :-D
Мислех да не се обаждам, но ми беше много трудно след поста на колегата за тубата. Преди време ме качиха на черешата "спецове" от сервизи, че харда на лаптопа ми е заминал от падане. Тогава тук май го нямаше военния, а имаше Колеги. Та ми подсказаха клип от тубата да си го отворя. Оказа се, че само се е измъкнал ...
За някои "нагледали се" е желателно, след като сами не проумяват, че правописът има значение за този форум, да се включи модът :idea:
Не визирам Джеки, а младежа Краси92.
jekasus - майстор
Hoвoceлckи написа:
Не визирам Джеки,
Аз съм прост фаянсаджия.
Но съм учил тъпата жица, и се настоих постепенно към апараментите. И ме дразнят тия от стълбове... И Подобни...
DevilsDj1990 написа:
10тина години се занимавах с ремонтни дейности по апартаменти и стълбища .
DevilsDj1990 написа:
таблото беше неясното
Тия десет години какво си правил, като не си научил основни правила при монтажа на таблото, и нужното.
?
  • 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8

Тема "Подмяна ел.инсталация ПОМОЩ" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: