Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
valentino76bs - майстор
чет ное 18, 2021 4:10 pmdedal написа:
Бойлер на Елдом се взима от Елдом. По възможност с електронно управлени. Имам два като единия е купен преди 20 дена за 358 лева. Значи с елекрониката гори 8 лева на месец, а с копче 25-30 лева на месец ( е ако си настроиш елекрониката както трябва) Самия бойлер е с 5 години гаранция.
С електроника 5 * 12 = 60 месеца, 60*8=480
Без 5*12=60 месеца 60*25=1500
Ми да ви кажа баш ми е през чепа дали ще го сменям на 5 години и дали е от нераждавейка.

Като е нужно да спомена, че тоя от 4 години е в пъти по несъвършен от тоя на 20 дена.
Новия даже има самоубочение и знае кога сте си в къщи обикновено и само тогава бачка.
Ако ползвате програмите вечер държи до 50C и час преди да се приберете вдига 70 като се стреми винаги да е на нощна тарифа.

Може и да ми куца математиката. Ако някой иска да ме поправи.
Може и на 2 лева да го намалиш на месец но парфюм смесен с пот е равностойно на яйце стояло 3 дена на слънце.
"Умен бойлер " с електроника.....земе да иска и сертификат преди да ме изкъпе.
arxd129 - специалист
Оф топик

Докато умните се наумуват…

Ами това е вече:

[url]https://technika.bg/category/1280/ ... 5B0%5D=358

Кой купил за 319 лв - купил. Честито. Със здраве да го ползва.

Ама стана добре, че определени конкретни (не е само един - подчертавам) съфорумци се успокоиха вече. Крадените WH08046WRI свършиха. А некрадените са с цена +170 (засега).

А и вече сайтът на техника.бг вече не е фалшив (а е 'убав като на останалите търговци).

Кой разбрал - разбрал. А този, който трябваше да разбере - никога няма да го направи.

По същество: Маркетингът е наука.
А за да научиш тази наука, трябва да знаеш една друга - "Психология на купувача".

Ама науките са "високи топки". А високите топки трудно се отиграват.
А за нас - невъзможни за отиграване.

Думи на вятъра: Барайте ги тези копчета с буквичките само когато има да казвате нещо важно и смислено. Поне аз се опитвам да правя така, де.
krasi92 - майстор
И пипето ти като и линка дето си дал. Няма фонд. Много е умно да питаш и да ти се обясни разликата като предварително си се настроил да купиш евтинджоса. Защо изобщо питаш като си решил предварително. Но все пак имаш гаранция от която ти пожелавам да не ти се налага да ползваш. И както казват в магазина "със здраве да се ползва"
dedal - специалист
чет ное 18, 2021 5:17 pmkrasi92 написа:
Определено нещо не е на ред.Според написаното месеца е 20 дена. :lol:А колегата с въпроса е гризнал древцето на тоя от смотания сайтомагазин
Май пише два, единия преди 20 дена. Прочети и после пиши. Мисля за 4 години знам приблизителен разход на месец, а и то си го и показва. Второ 5 човека и едно куче. От тези 5 две са малки деца.
krasi92 - майстор
чет ное 18, 2021 4:10 pmdedal написа:
Бойлер на Елдом се взима от Елдом. По възможност с електронно управлени. Имам два като единия е купен преди 20 дена за 358 лева. Значи с елекрониката гори 8 лева на месец, а с копче 25-30 лева на месец ( е ако си настроиш елекрониката както трябва) Самия бойлер е с 5 години гаранция.
С електроника 5 * 12 = 60 месеца, 60*8=480
Без 5*12=60 месеца 60*25=1500
Ми да ви кажа баш ми е през чепа дали ще го сменям на 5 години и дали е от нераждавейка.

Като е нужно да спомена, че тоя от 4 години е в пъти по несъвършен от тоя на 20 дена.
Новия даже има самоубочение и знае кога сте си в къщи обикновено и само тогава бачка.
Ако ползвате програмите вечер държи до 50C и час преди да се приберете вдига 70 като се стреми винаги да е на нощна тарифа.

Може и да ми куца математиката. Ако някой иска да ме поправи.
Е па колко да го чета. Писал си че е на 20 дена и гори 8 лева на месец с електроника. Така добре ли е.
valentino76bs - майстор
съб ное 20, 2021 11:26 amdedal написа:
чет ное 18, 2021 5:17 pmkrasi92 написа:
Определено нещо не е на ред.Според написаното месеца е 20 дена. :lol:А колегата с въпроса е гризнал древцето на тоя от смотания сайтомагазин
Май пише два, единия преди 20 дена. Прочети и после пиши. Мисля за 4 години знам приблизителен разход на месец, а и то си го и показва. Второ 5 човека и едно куче. От тези 5 две са малки деца.
Няма бойлер при нормална експлоатация да гори 8 лв на месец ,че и 5 човека стига ни прави на балъци.Ако ще е и говорящ да е!
naB4o - специалист
Моя е със смарт контрол на 5 години, като 2 не е ползван освен като часовник и резерва, като има профилактика.
Следих основно консумацията му, като смарта не ми беше оферта. С две деца и жена, които могат и три бойлера да източат, под 25-40 (лято) и 45-60 (зима) не е падал. Това при цени за квч/ст. 20-21 дн. и 12 н. тарифи. Решението беше нон-стоп пуснат на 65° и докарвах тези сметки. Минахме на топла вода и сметките са аналогични ±5 лв. като може да се намали, ама водата я ползват като подарена....
Колегата плаща по 50 лв ток, за цяло домакинство, ама влиза, тегли хладен душ и излаза. Цъка само на нощна тарифа, държи на студено, готви на газ и т.н.
Chefo77 - майстор
Ако я кара вкъщи и на "Честита баня" колегата ти, .. :D

И аз съм на същия режим - нон стоп на 65 градуса. Йебем ти смарта, йебем ти нощните тарифи...
dedal - специалист
съб ное 20, 2021 9:28 pmChefo77 написа:
Ако я кара вкъщи и на "Честита баня" колегата ти, .. :D

И аз съм на същия режим - нон стоп на 65 градуса. Йебем ти смарта, йебем ти нощните тарифи...
Научи се да четеш. Бойлера е 2,5 киловата. Ако го изпразваш всеки ден става 30 дена по 2.5 със загубите 3 киловата или
30 дена по 3 киловата = 90 киловата
90 киловата по 0.25 стотинки = 22,50
Ако имаш слънчеви панели 5 киловата и бойлера пали в 11 когато има слънце ще ти го сваля не на 8 ами на 3 лева на месец ако времето е хубаво.

Та преди да станеш писател вземи стани читател

Тема "Измама, която не усещам, май." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: