• 1
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 13
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
kr1100 - майстор
чет дек 02, 2021 7:24 pmky-kyy написа:
чет дек 02, 2021 7:13 pmn_a написа:



Кажи, моля, на каква възраст си и какво работиш. Моля
Како, яхна ли вече зиления дзвер :supz:
Ко бързаш вече е зима. Я погледни пътищата непочистени, заледявания .
Каката напролет ще го яхне. :-D
astor334 - специалист
Работя в психиатрична клиника . Но това не е важно , а е важното че след 7 страници единствено @infomar , @fbr обърнаха внимание . Другите се смяха , пикаха и т.н . Благодаря на хората обърнали внимание и пожелавам на всички весели празници .
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
пет дек 03, 2021 12:13 pmastor334 написа:
Работя в психиатрична клиника . Но това не е важно , а е важното че след 7 страници единствено @infomar , @fbr обърнаха внимание . Другите се смяха , пикаха и т.н . Благодаря на хората обърнали внимание и пожелавам на всички весели празници .
Попитах, защото мисленето ви е странно, все едно, досега сте бил в саксия.
И също така странно, не възприемата постъпващата информация

КОНЗОЛНА КУТИЯ
Изображение
Това не е дупка, от бетон, а пластмасова кутия, бива във вариант разклонителна, за ключ и контакт... под всеки ключ на лампа, под всеки контакт и НАД всеки ключ и контакт, В стената, има такова нещо....
Направете снимки по-отдалече на стената, обща снимка, за да видим къде може да се крие ключът към проблема ви
kozl - майстор
пет дек 03, 2021 12:13 pmastor334 написа:
Работя в психиатрична клиника . Но това не е важно , а е важното че след 7 страници единствено @infomar , @fbr обърнаха внимание . Другите се смяха , пикаха и т.н . Благодаря на хората обърнали внимание и пожелавам на всички весели празници .
Разбирам, че има професионално изкривяване от общуване с пациенти.
Може лудите да те разбират, но ние тук не сме от тях :-D
За това писах:
kozl написа:
чет дек 02, 2021 5:26 pmastor334 написа:
Кажи горе как се връзват .
Първо покажи снимки на двете дупки за линковете дет шъ влазят во дупките, пък после може и кажем кое къде да завържеш :roll:
Снимките ни излагат фактите много по-добре от твоите обяснения.
Явно иронията не помогна. Дано истината не боли :roll:
astor334 - специалист
чет дек 02, 2021 2:28 pmastor334 написа:
Пичове , ето взех ключ за лампата от връзката която дадох . На снимката съм снимал отзад . Къде влизат фазата и нулата ако може с стрелкички да покажете

Снимка лампа - http://alfa.kachi-snimka.info/vij2021.p ... 47918e.jpg

Взех и контакт от линковете покажете как се свързва със стрелкички .

Снимка на контакт - http://alfa.kachi-snimka.info/vij2021.p ... 48313p.jpg - по средата няма винтове ако е зануляването .
Ето ги ключовете още вчера ги купих . А дупката http://alfa.kachi-snimka.info/vij2021.p ... 33475s.jpg е това . Всички дупки са такива в къщи . За сега ще сложа само това на стената ключа за лампата от снимката , която съм дал в тази дупка .

Питането ми е просто как да свържа кюча на лампата с тази дупка . Кя жица къде влиза ако може с стрелкички да покажете .
astor334 - специалист
http://alfa.kachi-snimka.info/vij2021.p ... 47918e.jpg този ключ за лампата да свържа с дупката от горния пост .
zz_stefanov - майстор
Безпокоя се, че си пациент, там където казваш, че работиш.
astor334 - специалист
Благодаря на всички , но да се подигравате така ...

Само ще кажа че вие сте добри в електричарството аз пък може да съм добър някъде другаде . Разни хора , разни идеали имаше една приказка . Който пожелае може да каже за свързването .
fbr - майстор
С фазомера като провериш, има ли да свети на някоя от изводите в дупката. Ако не свети на нито един проводник, няма смисъл да монтираш ключ. Трябва да оправиш другото, поставянето на ключ е финишно мероприятие. Нямаш ли фаза горе на тавана, с поставянето на ключ няма да светне. Освен това, този ключ е обикновен, а "дупката" е с три проводника, което означава, че там, или е имало двоен ключ, т.е. да се управляват две лампи от едно място., или девиаторен, който дава възможност. от няклоко места да управляваш едно осветление.
astor334 - специалист
пет дек 03, 2021 3:16 pmfbr написа:
С фазомера като провериш, има ли да свети на някоя от изводите в дупката. Ако не свети на нито един проводник, няма смисъл да монтираш ключ. Трябва да оправиш другото, поставянето на ключ е финишно мероприятие. Нямаш ли фаза горе на тавана, с поставянето на ключ няма да светне.
Ах ето го моя човек . Това е у нас не горе . Проверих в дупката от снимката най в ляво има фаза - светва фазомера . И затова най човешки попитах как да свържа ключа за лампата . От снимката се виждат 4 дупчици отзад . Ясно че едната жица ще в някоя , а другата ще е в другата . Затова питах къде да мушна фазата и къде другата
.

По късно прочетох останалата част . Ясно значи този ключ ще гледам къде има двеа проводника . Но пак може да кажеш къде се мушка фазата и другото . Благодаря предварително

http://alfa.kachi-snimka.info/vij2021.p ... 47918e.jpg ето ключа вижда се 4 дупчици . Къде се мушка фаза и къде другото .
  • 1
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 13

Тема "Ток за таванско помещение - пускане ." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: