• 1
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
astor334 - специалист
След като в дупката има два проводника фаза и нула ясно че трябва да се мушнат в дупките . Вижда се че са 4 , но коя точно питам отгоре и долу това е .
stefanjor - специалист
пет дек 03, 2021 6:29 pmastor334 написа:
Пичове , онази дупка...

"Пич", малко в страни от проблема контакт-крушка-дупка.
Научи как се качват снимки директно в темата. Тез линкове дето ги качваш след 1 г. няма да са активни (то това май е хубаво де)
Форума има много лесен и интуитивен начин да качиш снимка. Само гледай да не е прекалено голям размер- мах 1-2 МВ.
След това снимай малко по- отдалеч ситуацията с тез "дупки" да се придобие по- ясна представа коя дупка къде се намира спрямо другата.
Тези макро снимки на разклонителни кутии или каквото са там не помагат.
В крайна сметка и да не успееш да вържеш ключа поне ще си се научил да качваш снимки във форума, което не е малко.
Успех!
Lutchezar - майстор
Автора, това в момента се учи 5-6-7 ми клас най-късно по физика. Ако си ученик или не си ходил на училище намери някой който знае какво прави. Ток по форумни указания не се пипа!
Hoвoceлckи - майстор
пет дек 03, 2021 9:08 pmzz_stefanov написа:
Каква е тая селска схема, осветление и контакт заедно.
Това е европейска схема :idea:
Мисля, че качвах снимки от Франция, за Германия не помня, но мога да го направя. Това е повсеместна съвременна практика!
zz_stefanov - майстор
Знам, че го има.
Има го и при руснаците, там имат делене на контактите в бита по мощност. Тук не е прието за нормално от много години.
Все пак предпазителят какво пази.
Наричам я селска, защото така заварваме старите инсталации по селата.
Lutchezar - майстор
Схемата я качих защото от телефона такава намерих, да е цветна и да е ясна. И писах да игнорира контакта.
Всъщност я имам и с предпазител😂🤣😂
Да не казвам че ако слагаш контакт на таванско помещение или мазе това е логически правилната схема.

Прикачен файл

6bzascreenxy.jpg
6bzascreenxy.jpg (76.51 KиБ) Видяна 368 пъти
zz_stefanov - майстор
Важното е че на човека му стана вече ясно кое в коя Дупка да пъхне. :-D
astor334 - специалист
Все още не ми е ясно кое къде да пъхна поне намерих дупките . Оспамихте ми темата с тая селска тема .

Наистина стига сте се бъзикали , а кажете къде кое да пъхна . Глупаво е да се подиграваш на човек , който се мъчи да направи нещо и ти да му се смееш отгоре . Все едно да те питам каква е разликата мм/у Медиатек процесор и Снапдрагон процесор . Питах ви като човек , а вие се подигравате .
kozl - майстор
А добро утро.
След като ми свърши бопецо во къщата и престанах да се напрегам оти като се замисла, тоя astor334 во каква мъглява алюзия ни е напрегнал. Он ни омота со дупки и линкове, спални, бани кухни. Па са чекнах писанията му и:
ср дек 01, 2021 6:39 pmastor334 написа:
реших , че ключоа и контакта са вече на доста години и може би ще ги сменя с тези . Днес ги разгледах , но контакта забелязах , че няма вход за заземяване . Затова попитах как се връзва след като няма вход за заземяване . А ключа също е доста различен . Ако успееш поне да ми кажеш как да свържа ключа за лампата ще супер ,т.е нулата и фазата кое къде се мушка на въпросния ключ за лампа .
Ключа ще си свържеш там де пише 1 и 2 без значение от фаза и нула. Ако жиците в дупката са две, едната в 1, другата в 2 или обратното и без значение от фаза и нула. Ако жиците са 3, специалист си потърси.
За контака как шъ го зазимиш не ми се обяснява. Сложно е за теб. Спирам до тук оти ако съ напрегам още, шъ ми се наложи служебна среща :-D
И да не заборавяш да згасваш тока, оти он от майтап не фата като назе и ке те утепа!!!
astor334 - специалист
съб дек 04, 2021 9:17 amkozl написа:
А добро утро.
След като ми свърши бопецо во къщата и престанах да се напрегам оти като се замисла, тоя astor334 во каква мъглява алюзия ни е напрегнал. Он ни омота со дупки и линкове, спални, бани кухни. Па са чекнах писанията му и:
ср дек 01, 2021 6:39 pmastor334 написа:
реших , че ключоа и контакта са вече на доста години и може би ще ги сменя с тези . Днес ги разгледах , но контакта забелязах , че няма вход за заземяване . Затова попитах как се връзва след като няма вход за заземяване . А ключа също е доста различен . Ако успееш поне да ми кажеш как да свържа ключа за лампата ще супер ,т.е нулата и фазата кое къде се мушка на въпросния ключ за лампа .
Ключа ще си свържеш там де пише 1 и 2 без значение от фаза и нула. Ако жиците в дупката са две, едната в 1, другата в 2 или обратното и без значение от фаза и нула. Ако жиците са 3, специалист си потърси.
За контака как шъ го зазимиш не ми се обяснява. Сложно е за теб. Спирам до тук оти ако съ напрегам още, шъ ми се наложи служебна среща :-D
И да не заборавяш да згасваш тока, оти он от майтап не фата като назе и ке те утепа!!!
A бе верно стана голяма обърквация. С целия апартамент и тавана . Ама намерих дупките в ключа и сега остава да ги вържа . За контакта си има зазимяване , но не го бях видях , защото не бях махнал пластмасата . . То е по средата това заземяване . Фазата отляво , заземяването по средата и от дясно нулата . Чакам го оня да се освободи да има повечко време , че сега са започнали някаква сграда да окабеляват . Чакам да видим и тавана горе де е кутията , че нямам уред за открриване на кабели .
  • 1
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13

Тема "Ток за таванско помещение - пускане ." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: