• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 13
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
zz_stefanov - майстор
Може да са си икономисали връзките и кутиите и трасето да преминава от вътрешната страна на таванските помещения и проблема да е между това това което са го гледали при тях и при съседа.
Има си майстори за тази работа. Ясно е че тоя 'майстор' не е свършил работа.
fbr - майстор
Ти имаш ли съседи от двете страни, или си крайно таванско помещение. А тези съседи, които са отляво и отдясно (ако ги има)на вас, имат ли ток. Я направи снимки на главното таблото долу, и на разклонителната кутия горе.
astor334 - специалист
пон ное 29, 2021 2:00 pmfbr написа:
Ти имаш ли съседи от двете страни, или си крайно таванско помещение. А тези съседи, които са отляво и отдясно (ако ги има)на вас, имат ли ток. Я направи снимки на главното таблото долу, и на разклонителната кутия горе.
Значи горе таванските помещения са на две крила . Пример :както влизате във входа отляво и дясно има апартамент , посредата асансьор така са и двете крила отляво и дясно . Моето таванско помещение пада от дясната страна . Отваряш главната врата на крилото и отдясно е първото на съседа 30 см по надолу е мпето . Г - образно е помещението . Проверихме в на съседа точно до мен дори се падаме съседи по помещения всичко си бача - крушката свети , проверихме вътре връзкитев кутията му всичко точно . Където съм аз от другата ми страна има санитарен възел до мен точно . Отново има кабели , които са от вън , но нямахме ключ да влезнем . И вече надолу са другите съседи има още 4 помещения отляво и дясно като разположение . От другата страна са разполоцени по същия начин . Аз се обади на така наречения майстор и му казах за общата кутия , но той каза че гледал горе над вратите , но не открил нищо .
Явно трябва да вземем уред и да открием от къде идват тия кабели тъй като стените са дебели и сиг трябва да има кутия .

Да отбележа блока е тухла , а отгоре бетон и вар . Не мога да кърта вътре по никакъв начин .
muhala - майстор
Сигурно проблема е в ключа или крушката/фасунгата.
Виж дали имаш кутия над ключа в твоя таван. Отворете я и мерете за напрежение.
zz_stefanov - майстор
Сега да не се окаже, че задачката е грешна и тока на тези помещения не е общ?
astor334 - специалист
Тия дни ще направя обстоен видео клип да се види всичко и таблото долу .

Мухала: то грам ток няма по кабелите вънка отгоре над вратата как да се мери напрежение .

Тока е общ на 100%
astor334 - специалист
Хора , поне достигнах до това, че не протича никакъв ток . Тук следващата задача е да се намери или кутията , или от къде идва кабела ми , но това по късно ,тъй като тук падат дървета .
astor334 - специалист
Здравейте пичове , харесал съм този ключ за у нас https://praktiker.bg/bg/Klyuchove-i-kon ... s/p/474415 . Тъй като досега съм поставял обикновенни ключове и сега реших този . Става ли за дома , защото пише скрит монтаж и е доста различен отзад .

Харесал съм и този контакт https://praktiker.bg/bg/Klyuchove-i-kon ... a/p/459056 , който смятам да сложа у нас , но отново гледам , че е различен отзад . Някой може ли да ми каже ключа и контакта как се свързват
mironcho - специалист
ср дек 01, 2021 5:20 pmastor334 написа:
Здравейте пичове , харесал съм този ключ за у нас https://praktiker.bg/bg/Klyuchove-i-kon ... s/p/474415 . Тъй като досега съм поставял обикновенни ключове и сега реших този . Става ли за дома , защото пише скрит монтаж и е доста различен отзад .

Харесал съм и този контакт https://praktiker.bg/bg/Klyuchove-i-kon ... a/p/459056 , който смятам да сложа у нас , но отново гледам , че е различен отзад . Някой може ли да ми каже ключа и контакта как се свързват
Надявам се питането не е за да провериш, кой е задрямал и кой още слуша :-D
И двете са съвсем нормални и са именно за у дома.
Понятието скрит монтаж означава, че част от механизма е в стената, за разлика от тези за открит, които са изцяло над повърхността на която се монтират, като това например.
kozl - майстор
И да допълня, че за тези със скрития монтаж трябва да имаш вградена конзолна кутия в стената.
На адреса с препратката за контакт, отдолу ми излизат конзолни кутии.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 13

Тема "Ток за таванско помещение - пускане ." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: