• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 13
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
astor334 - специалист
Здравейте , живея в блок , който е правен 91 година тухла . Горе има тавански стаи . В моята таванска стая обаче няма ток или по точно като завъртя крушката във фасунката и натисна не светва . Няма нито един контакт вътре и кабели стърчащи. В съседните тавански стаи има ток , но в моята няма . Живея на седмия етаж , ако това има значение . Горе където са бушоните в апартамента не са сменяни от както е правен блока . Искам да попитам в таванската стая дали има кабели и как да ги намеря . Разбрах , че на таванските стаи тока бил общ и бушона бил може би в централното табло където е на партерния етаж . Може ли някой да помогне и даде съвет какво да направя.
fbr - майстор
Нещо като фазоуказател да си мяркал нейде из къщи.
astor334 - специалист
вт ное 23, 2021 9:21 pmfbr написа:
Нещо като фазоуказател да си мяркал нейде из къщи.
Честно казано не разбирам какво представлява фазоуказател . У нас до вратата е закачена една черна кутия където са вързани стаите . Пуска се и се спира с едни златни телчета това е у нас .
Фазоуказател видях то представлява нещо като машинка , която измерва тока или показва къде има ток . Има у нас фазомер ако свърши работа
astor334 - специалист
Хрумна ми не може ли ключа където е за крушката да се сложи контакт там . Да се махне ключа за лампата и да се сложи контакт?
fbr - майстор
вт ное 23, 2021 9:25 pmastor334 написа:
Има у нас фазомер ако свърши работа
Точно с него ще провериш, има ли фаза, някъде по ключа или лампата. Ама първо провери долу на етажа в контакта, дали свети фазомера. Не може контакт на мястото на ключ.
astor334 - специалист
вт ное 23, 2021 10:21 pmfbr написа:
вт ное 23, 2021 9:25 pmastor334 написа:
Има у нас фазомер ако свърши работа
Точно с него ще провериш, има ли фаза, някъде по ключа или лампата. Ама първо провери долу на етажа в контакта, дали свети фазомера. Не може контакт на мястото на ключ.
Демек долу да проверя дали бачка фазомера най вероятно , а горе може би трябва да развъртя пластмасовата част и да уголя жиците и да проверя по този начин дали ще светне . Мисля че нулата трябваше да светне , но в случая ако не светне никоя от жиците какво правим как да го пусна и от къде . Четох някъде от централното табло се пускал за таванските помещения ?!

Както съм написал като сложа крушка и сетна не свете . Пробвал съм 100 крушки не свети . Ключа не вярвам да е изгорял , тъй като не е ползван
astor334 - специалист
Днес гледах на един таван в съседния вход на 7 етаж обаче апартамента се пада от другата страна контакта беше точно до ключа на лампата . На етаж са по два апартамента . Дали има възможност кабелите да са до ключа на лампата .
kuger - майстор
astor334, може и магьосник да си, но намери човек, който си знае работата. Не дърпай дявола за опашката, че лошо рита!
Знай, че като ток те удари не можеш да му го върнеш.
astor334 - специалист
вт ное 23, 2021 11:14 pmkuger написа:
astor334, може и магьосник да си, но намери човек, който си знае работата. Не дърпай дявола за опашката, че лошо рита!
Знай, че като ток те удари не можеш да му го върнеш.
На мен ми е ясно че ако слагам контакт и се вадят жици трябва майстор , но искам да пусна тока , но никой не казва от къде .
kozl - майстор
вт ное 23, 2021 9:04 pmastor334 написа:
Здравейте , живея в блок , който е правен 91 година тухла . Горе има тавански стаи . В моята таванска стая обаче няма ток или по точно като завъртя крушката във фасунката и натисна не светва . Няма нито един контакт вътре и кабели стърчащи. В съседните тавански стаи има ток , но в моята няма . Живея на седмия етаж , ако това има значение . Горе където са бушоните в апартамента не са сменяни от както е правен блока . Искам да попитам в таванската стая дали има кабели и как да ги намеря . Разбрах , че на таванските стаи тока бил общ и бушона бил може би в централното табло където е на партерния етаж . Може ли някой да помогне и даде съвет какво да направя.
Щом е общ тока и в съседните тавани има, това означава, че не е причината в бушона.
Много вероятно е фасунгата да ти е повредена или ключа да не дава контакт.
Също така може да е прекъснат проводник от общото захранване на таваните към твоя.
Но с твоите познания и умения не си за направи сам.
astor334 написа:
На мен ми е ясно че ако слагам контакт и се вадят жици трябва майстор , но искам да пусна тока , но никой не казва от къде .
Но така дистанционно как да стане :? Твоите познания и опит не помагат :sad:
astor334 написа:
Мисля че нулата трябваше да светне
Точно обратното и най-добре си потърси специалист, който има опит. Ще ти светне и крушката и контакт ще ти сложи, върреки че не е редно когато токът е общ.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 13

Тема "Ток за таванско помещение - пускане ." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: