• 1
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 13
Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
fbr - майстор
На 1 и 2 клема се мушкат, другите две са празни, ако ги загледаш обстойно. Но първо свържи фазата с единия и после с другия, за да разбереш, кои два проводника да свържеш. Няма значение коя на 1, или коя на 2. Но всички действия, при свалени предпазители.
kozl - майстор
пет дек 03, 2021 2:09 pmastor334 написа:
чет дек 02, 2021 2:28 pmastor334 написа:
Пичове , ето взех ключ за лампата от връзката която дадох . На снимката съм снимал отзад . Къде влизат фазата и нулата ако може с стрелкички да покажете

Снимка лампа - http://alfa.kachi-snimka.info/vij2021.p ... 47918e.jpg

Взех и контакт от линковете покажете как се свързва със стрелкички .

Снимка на контакт - http://alfa.kachi-snimka.info/vij2021.p ... 48313p.jpg - по средата няма винтове ако е зануляването .
Ето ги ключовете още вчера ги купих . А дупката http://alfa.kachi-snimka.info/vij2021.p ... 33475s.jpg е това . Всички дупки са такива в къщи . За сега ще сложа само това на стената ключа за лампата от снимката , която съм дал в тази дупка .

Питането ми е просто как да свържа кюча на лампата с тази дупка . Кя жица къде влиза ако може с стрелкички да покажете .
Е не можеш ли вече да наричаш дупките конзолни кутии? Дано се не срещаме там дето работиш.
В тази козолна кутия на снимката от препратката в цитираното (дупка :-D ) има 3 проводника (жици). Това предполага, че трябва да свържеш 2 от тях в позиции на ключа 1 и 2. Комбинациите ако означиш проводниците с А, Б и С са 3: (А с 1 и Б с 2); (А с 1 и С с 2); (Б с 1 и С с 2). Надявам се при някоя да светне лампата. Аз лично предпочитам да ползвам нещо такова, наричано по магазините "фазомер".


Изображение


А имаш ли лампа към този ключ, че ако проводниците са за девиаторен ключ и ако фазата идва в тази конзола и трябва да се разклонява къ другата конзола за девиаторен ключ, а тя е празна нищо няма да светне. Дано да е за сериен ключ, че стаа сложно.
Ако това е конзолната кутия от спалнята по-вероятно е да е за сериен ключ. Дано е тъй :?
zz_stefanov - майстор
Хора, кой ви е казал че това не е излаз за контакт.
Не му давайте съвети.
Всяка година има по един такъв, ако не е един същи.
astor334 - специалист
пет дек 03, 2021 3:30 pmfbr написа:
На 1 и 2 клема се мушкат, другите две са празни, ако ги загледаш обстойно. Но първо свържи фазата с единия и после с другия, за да разбереш, кои два проводника да свържеш. Няма значение коя на 1, или коя на 2. Но всички действия, при свалени предпазители.
Ако не те затруднявам да покажеш със стрелки на снимката когато има швреме , че стана объркано . Къде фазата и къде другия кабел след като са два . Ясно че тока ще загазен на цяло .
astor334 - специалист
пет дек 03, 2021 3:33 pmkozl написа:
пет дек 03, 2021 2:09 pmastor334 написа:
чет дек 02, 2021 2:28 pmastor334 написа:
Пичове , ето взех ключ за лампата от връзката която дадох . На снимката съм снимал отзад . Къде влизат фазата и нулата ако може с стрелкички да покажете

Снимка лампа - http://alfa.kachi-snimka.info/vij2021.p ... 47918e.jpg

Взех и контакт от линковете покажете как се свързва със стрелкички .

Снимка на контакт - http://alfa.kachi-snimka.info/vij2021.p ... 48313p.jpg - по средата няма винтове ако е зануляването .
Ето ги ключовете още вчера ги купих . А дупката http://alfa.kachi-snimka.info/vij2021.p ... 33475s.jpg е това . Всички дупки са такива в къщи . За сега ще сложа само това на стената ключа за лампата от снимката , която съм дал в тази дупка .

Питането ми е просто как да свържа кюча на лампата с тази дупка . Кя жица къде влиза ако може с стрелкички да покажете .
Е не можеш ли вече да наричаш дупките конзолни кутии? Дано се не срещаме там дето работиш.
В тази козолна кутия на снимката от препратката в цитираното (дупка :-D ) има 3 проводника (жици). Това предполага, че трябва да свържеш 2 от тях в позиции на ключа 1 и 2. Комбинациите ако означиш проводниците с А, Б и С са 3: (А с 1 и Б с 2); (А с 1 и С с 2); (Б с 1 и С с 2). Надявам се при някоя да светне лампата. Аз лично предпочитам да ползвам нещо такова, наричано по магазините "фазомер".


Изображение


А имаш ли лампа към този ключ, че ако проводниците са за девиаторен ключ и ако фазата идва в тази конзола и трябва да се разклонява къ другата конзола за девиаторен ключ, а тя е празна нищо няма да светне. Дано да е за сериен ключ, че стаа сложно.
Ако това е конзолната кутия от спалнята по-вероятно е да е за сериен ключ. Дано е тъй :?
Между другото в банята оня ден отварях и видях че са свързани 3 кабела към ключа два горе и 1 долу . А в дупката се показваше 4ти не знайно защо . В банята има две крушки една на тавана и една на стената или по точно на плочките .
kozl - майстор
В банята имаш сериен ключ, който се свързва с 3 проводника, а на линковете ти, си показал единичен ключ, наричан "схема-1".

А в козолата проводниците са 4, 3 за серийния ключ + един проводник за вентилатор, вероятно :?
Може би :? Предполагам си. така ми хрумна, в баните има и вентилатори. Някъде ги връзват към някоя от лампите, но по добре е да се пуска вентилатора от друг бутон или ако е така както предполагам ключа требе да е некакъв такъв:


Изображение


и се свързва с 4 проводника.
astor334 - специалист
пет дек 03, 2021 4:08 pmkozl написа:
В банята имаш сериен ключ, който се свързва с 3 проводника, а на линковете ти, си показал единичен ключ, наричан "схема-1".

А в козолата проводниците са 4, 3 за серийния ключ + един проводник за вентилатор, вероятно :?
Може би :? Предполагам си. така ми хрумна, в баните има и вентилатори. Някъде ги връзват към някоя от лампите, но по добре е да се пуска вентилатора от друг бутон или ако е така както предполагам ключа требе да е некакъв такъв:


Изображение


и се свързва с 4 проводника.
Прав си за всичко не ми беше хрумвало за вентилатора . Отдолу на съседите , тъй като са псралии все им бръмчи вентилатора на банята . Та този 4 -я явно е за него . Иначе ключа за банята е двоен , но са го свързвали от оно време . Иначе в банята бачка само тази която е на стената . Горе на тавана седи така , но предполагам може да се сложи крушка .
krasi92 - майстор
Значи вържи си фазата от долу а другите два от горе и ще ти стане като в банята. Сега ако питаш кое е горе и кое долу е време да смениш професията щото си се изкривил професионално. Какво очакваш да светне с този ключ
Lutchezar - майстор
Има ли шанс конзолата в дупката да е подготвена за контакт за климатик например? Онази която си снимал, която е долу до балкона?
Съседите какво имат монтирано там?
astor334 - специалист
Пичове , достигнах до прозрение . Отворих ключа , тъй като досега седеше в рамката . Видях че само първите два канала стават другите , които са отсреща седат може би ей така , тъй като няма болтове .

Вече се пита ,тъй като са две горе дупките и две долу отгоре ако е фазата къде да мушна и долу ако е нулата коя ще е дупката .

Отворих и контакта има и зазимяване . Но отново са по две дупки . Задачата пак е същата .
  • 1
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 13

Тема "Ток за таванско помещение - пускане ." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: