Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
hidrazin - майстор
нед ное 28, 2021 3:44 pmdaryon написа:
С подобни коментари не помагате на никого. Обосновете мнението си.
Ми какво да обосновава? В превод - каквото се надробиш, това и ще сърбаш.
Демек - много, ама много си далеч от тези неща. А тези неща не са за форум или тъпия фейс.
От криво залепена плочка не се мре но от ток да.
На всичкото отгоре при основен ремонт както при теб новата инсталация се изпълнява задължително трипроводна...
Ся и за ДТЗ и заземяване ли ще се учиш от форуми???
:partyman:
нед ное 28, 2021 6:32 pmhidrazin написа:
нед ное 28, 2021 3:44 pmdaryon написа:
С подобни коментари не помагате на никого. Обосновете мнението си.
Ми какво да обосновава? В превод - каквото се надробиш, това и ще сърбаш.
Демек - много, ама много си далеч от тези неща. А тези неща не са за форум или тъпия фейс.
От криво залепена плочка не се мре но от ток да.
На всичкото отгоре при основен ремонт както при теб новата инсталация се изпълнява задължително трипроводна...
Ся и за ДТЗ и заземяване ли ще се учиш от форуми???
:partyman:
Само не успях да разбера, защо решихте, че ще изграждам двупроводна инсталация и, че няма да слагам ДТЗ? Инсталацията ще е трипроводна с ДТЗ. Доста неща приемате по презумпция...
vladtod - специалист
На мен ми е интересно как се слага дтз , ако няма активно зземление проверено и сигурно, най -лесно е да пуснеш три жила ама без земя дтз как ще работи?
valentino76bs - майстор
нед ное 28, 2021 9:54 pmvladtod написа:
На мен ми е интересно как се слага дтз , ако няма активно зземление проверено и сигурно, най -лесно е да пуснеш три жила ама без земя дтз как ще работи?
viewtopic.php?f=11&t=680
krasi92 - майстор
Земя се доставя в по голяма саксия и жълтозеления кабел се поставя в нея като се внимава да не го навиеш на бобина за да не брамчи електромера. Елементарно е. Само трябва доставчика да е сигурен и проверен.
Lutchezar - майстор
Темата е за завиващия кабел. За ДТЗ и табла има писано достатъчно по другите теми.
Прочетох "Голяма жълто-зелена саксия" първо, съвсем съм се повредил :-D :weedman:
hidrazin - майстор
Прикачен файл:
Земя.jpg
Земя.jpg (39.24 KиБ) Видяна 516 пъти

:partyman:
krasi92 - майстор
това е за малки дтз а за големи се поръчва саксия от али експрес че по евтинко. :rock :lol:
muhala - майстор
нед ное 28, 2021 9:54 pmvladtod написа:
На мен ми е интересно как се слага дтз , ако няма активно зземление проверено и сигурно, най -лесно е да пуснеш три жила ама без земя дтз как ще работи?
Би ли обяснил защо няма да работи без заземяване. Представи си електроцентрала на Луната. Там дали ще работи ДТЗ без заземяване ?
vladtod - специалист
Незнам, аз зададох въпрос и ми пуснаха препратка към друга тема и там чета. И това чета и пак не схващам

Прикачен файл

IMG_20211130_192342_610.JPG

Тема "Максимално допустим брой ъгли/чупки на кабел при ел. инсталация" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: