Всичко свързано с тоците ми е слабост, опитайте се да ме затрудните.
mironcho - специалист
Няма как да стигнеш до правилно разбиране, защото цитата под картинката е непълен. Да се чете: N и РЕ не трябва да са свързани от страната на консуматора, но нищо не пречи да са свързани от страната на захранването непосредствено преди ДТЗ. Това се нарича система TN-C-S. В тази ситуация се разчита на заземяването на най-близкото табло, където "нулата" е заземена.
За прилагането на ДТЗ си има теория, не е много, но за да се обясни се иска слушащия да има познания по електротехника (не електроника или компютри), ако няма такива - обяснението е губене на време защото трябва първо да се обясни елетротехниката, що е то измерване, диференциална разлика на токове и... в този момент любопитните отпадат, остават само заинтересованите, които ще приложат знанието повече от един път *. А ако си заинтересован форумите не са място за образоване. Повечето от предните постове са си чист бъзик - на никой не му се пише за n-ти път какво е това ДТЗ и има ли почва у нас...
Ако пиша още има риск и тази тема да набъбне до уродливи размери, така че за по-подробно - учебник по електротехника или онази тема за ДТЗ или се доверете на проектант, който ще се подпише под това, което е препоръчал. Тук повечето пишещи сме домашни майстори с малко или много познания в дадена област (някои даже имат дипломи с печати), но съветите дори и да са перфектни имат стойността на дочуто на опашка за маслини (или каквото си изберете).
*не съм преподавател и няма и да бъда
hidrazin - майстор
вт ное 30, 2021 6:54 pmvladtod написа:
Незнам, аз зададох въпрос и ми пуснаха препратка към друга тема и там чета. И това чета и пак не схващам
Е какво не разбра? Пределно ясно е.
Форумите не заместват пропуснатото или въобще неученото в училище.
Или се хващаш да четеш яко или си намираш някакво друго занимание.
Даже ума не ми го побира за къв чеп въобще се включи в тая тема след като си на светлинни години далече?
В превод - от всяко дърво свирка не става.
:partyman:
vladtod - специалист
Ооо мерудията се включи.....
hidrazin - майстор
вт ное 30, 2021 11:47 pmvladtod написа:
Ооо мерудията се включи.....
Обикновено се включва след появата на полу и пълни неграмотници.
Би трябвало да не те Очудва... :lol:
:partyman:
barakuda - специалист
[/quote]
Би ли обяснил защо няма да работи без заземяване. Представи си електроцентрала на Луната. Там дали ще работи ДТЗ без заземяване ?
[/quote]

Ааа,и там ще работи НО със залуняване

Тема "Максимално допустим брой ъгли/чупки на кабел при ел. инсталация" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: